ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

23 Mayıs 2024 Perşembe    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 IV. ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BAHAR KONFERANSLARI

TARİH: 03.11.2006 - 04.11.2006
YER: MMO TEPEKULE KONGRE VE SERGİ MERKEZİ

Genel Bilgiler

Şubemiz Endüstri-İşletme Meslek Dalı Komisyonu organizasyonunda ilkinde 11 Mayıs 2001′de "Rekabet Üstünlüğü Yaratmada Maliyetler" konusunun ele alındığı, ikincisinde 25-26 Ekim 2002′de "Endüstri Mühendisliğinde Yeni Ufuklar" konusunun ele alındığı Endüstri Mühendisliği Bahar Konferanslarının üçüncüsünde 07-08-09 Ekim 2004 tarihlerinde "Kurumsal Verimlilik ve Sistem Yaklaşımı" konusu işlenmiştir. 03-04 Kasım 2006 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 4. Endüstri Mühendisliği Bahar Konferansları ana teması ise "Proje Yönetimi ve Süreç İyileştirme" olarak belirlenmiştir.
 
Süreç iyileştirme faaliyetleri, işletmeler içerisinde daha iyiye ulaşmak adına, değişmeyen bir faaliyetler dizisi olarak ön plana çıkmaktadır. Burada süreç ile kastedilen sadece üretim süreçleri değil, işletme içinde yürütülen işlerin tümüdür. Küresel Pazar ortamında günden güne daha da dinamikleşen ve karmaşıklaşan işletmeler, bu dinamizme ayak uydurabilmek için, süreçlerini daha hızlı, problemsiz ve daha etkin hale getirmenin yollarını aramaktadırlar. Bu doğrultuda Yalın Üretim, 6 Sigma, Süreç Yönetimi, Tedarik Zinciri Yönetimi, İş Etüdleri gibi birçok yaklaşım ve araç tercih edilmekte ve başarıyla uygulanmaktadır. İşletme içerisindeki fonksiyonel yapıyı kırarak süreçleri onunla ilgili ekipler ile yönetme ve söz konusu süreçlerin iyileştirilmesi gereken noktaları da bu ekibin gerçekleştireceği bir proje olarak planlama ve yürütme, günümüz işletmelerinde oldukça yaygınlaşmaktadır. Süreç iyileştirme faaliyetlerinin projelendirilmesi ve proje yönetimi yaklaşımı ile daha planlı, daha sistemli bir şekilde gerçekleştirilmesi hedeflenen noktaya daha hızlı ve sağlam adımlarla ulaşmayı desteklemektedir.
 
Bu konferansların ana teması, Proje Yönetimi ve Süreç İyileştirme faaliyetlerindeki önemini tartışmak ve bu doğrultuda sunulacak uygulamalar ile deneyimlerin paylaşıldığı bir platform oluşturmaktır. Ayrıca proje yönetimi ve süreç iyileştirme faaliyetleriyle bağlantılı olarak Yalın Üretim, 6 Sigma, İş Etütleri, ISO 9001:2000 Uygulamaları, Simülasyon, Müşteri Memnuniyeti Yönetimi, Verimlilik Uygulamaları konularında sunumlar da yer alacaktır.

 


 
 
 

Destekleyenler

 
 
  
 
 

ETKİNLİK İÇERİĞİ

 
ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BAHAR KONFERANSLARI - 3. KAIZEN PAYLAŞIMLARI
V. ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BAHAR KONFERANSLARI / 10-11 NİSAN 2009
IV. ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BAHAR KONFERANSLARI
III. ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BAHAR KONFERANSLARI
II. ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BAHAR KONFERANSLARI
I. ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BAHAR KONFERANSLARI

ETKİNLİKLER

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2024 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri