ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

19 Ekim 2018 Cuma    

EİM-MEDAK MİEM PBK
ŞUBE GİRİŞ SAYFASI

 ESOGÜ “KARİYER GÜNÜ 2017” ETKİNLİĞİNE KATILDIK

    Yayına Giriş Tarihi: 27.04.2017  Güncellenme Zamanı: 15.05.2017 10:22:56  Yayınlayan Birim: ESKİŞEHİR ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 28.04.2017 13:44:50


Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanlığının 27 Nisan 2017 tarihinde düzenlediği “Kariyer Günü 2017” etkinliği, çok sayıda ulusal ve uluslararası firmadan üst düzey yöneticilerin katılımı ve öğrencilerin büyük ilgisiyle gerçekleşti.

 Etkinliğin Prof. Dr. Suat Mirza Konferans Salonu`ndaki açılış oturumunda konuşan Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Emin Kahya, Kariyer Gününün mezuniyet töreninden sonra kendisini en çok heyecanlandıran etkinlik olduğunu belirtirken, stantlarda gün boyu 5 mühendis odası ve 35 işletmenin kendileri, stajlar ve işe alım süreçleri hakkında öğrencilere bilgi vereceklerini söyledi. Kahya, Kariyer Günü 2017 kapsamında ayrıca bölümlerin de yetkin meslektaşlarını davet ederek seminerler düzenleyeceğini kaydetti. Mühendislik-Mimarlık Fakültesinin güçlü akademik kadrosuyla 47 yıldır ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücüne katkı sağladığını belirten Prof. Dr. Emin Kahya, fakülte bölümlerinde eğitim-öğretim faaliyetlerinin 2010 yılından bu yana MÜDEK koşullarını sağlayacak şekilde yürütüldüğünü ifade etti. Kahya, Kariyer Gününün öğrencilerin kendilerine güvenlerini artırarak, ileride iş yaşamına atıldıklarında karşılaşacakları muhtemel sorunları görme ve çözüm üretebilme yeteneklerine katkılar sağlayacağını söyledi.


Kariyer Günü 2017`ye toplam 40 kuruluşun destek vermesinin ve buralardan 25 yöneticinin hazır bulunmasının 47 yıldır eğitim veren ESOGÜ Mühendislik-Mimarlık Fakültesi`ne ve öğrencilerine duyulan güvenin bir göstergesi olduğunu belirten Prof. Dr. Emin Kahya, öğrencilerden kendilerine güvenmelerini istedi. Öğrencilere seslenerek mezuniyetten sonra iş bulabilmek için fark oluşturmaları gerektiğini belirten Kahya, yüksek not ortalamasının gerekli olmakla birlikte yeterli olmadığını vurguladı. Kahya fark oluşturacak özellikleri; mükemmel yabancı dil, çalışılacak alanda sertifikalar, takım çalışmasına yatkın olma, güçlü beşeri ilişkiler, mühendislik problemlerini tatminkar bir bakış açısıyla çözebilme yeteneği ve iyi bir mühendislik problemine çözüm getirecek bitirme ödevi olarak sıraladı. Prof. Dr. Emin Kahya konuşmasını etkinliğin düzenlenmesine emeği geçen herkese, katılımcı oda ve işletmelere ve destek veren kuruluşlara teşekkür ederek tamamladı.


ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, artık geleneksel hale gelen Kariyer Gününde öğrencilere mezuniyet sonrası meslek belirleme, staj ve iş imkanları oluşturma, kişilik analizleri ve benzer konularda yardımcı olabilecek etkinlikler düzenlenerek yeni bir bakış açısı kazandırılmaya çalışıldığını ifade etti. Kariyer Günü`nün sağladığı çok yönlü faydalar açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Gönen, etkinliğin katılımcı kuruluşlara ürün, hizmet ve personel alım politikalarını tanıtarak kalifiye eleman ihtiyaçlarını en verimli şekilde karşılama imkanı verirken, gelecekte bu kuruluşların insan kaynaklarına katılacak olan mezun adaylarına da hedeflerini belirlemede yardımcı olduğunu söyledi.


Prof. Dr. Hasan Gönen, Kariyer Günü`nün mezun olacak öğrencilere iş dünyasını yakından tanıma ve saygın firmalarda iş bulma imkanı sunduğunu, ara sınıflardaki öğrencilere ise kariyer bilinci oluşturma ve kişisel gelişim sürecine katkıda bulunma şeklinde faydalar sağladığını ifade etti. Etkinliğin gerçekleştirilmesine emek veren ve katkıda bulunan herkese, tüm katılımcı ve sponsor kurum ve kuruluşlara teşekkür eden Rektör Gönen, Kariyer Günü 2017`nin hem öğrencilere hem de iş dünyasına faydalı olmasını dileyerek konuşmasını tamamladı.
Açılış oturumu Savronik A.Ş. Genel Müdürü Kenan Işık`ın "Yeni Dünya, Yeni İşler ve Mühendislerden Beklentiler", Raylı Sistemler Kümelenmesi Koordinatörü Gürcan Banger`in "Endüstri 4.0 ve Yeni Nitelikli İş gücü İstekleri", TEI-TUSAŞ Motor San. A.Ş. Turboşaft Motorları Tasarım Müdürü Taylan Ercan`ın "TEI Tasarım Mühendisliği Direktörlüğü ve Turboşaft Motor Geliştirme Projesi" ve TEI-TUSAŞ Motor San. A.Ş. Kariyer Geliştirme ve Eğitim Müdürü Yeliz Çetinkaya`nın "Kampüsten TEI`ye Giden Kariyer yolculuğu" başlıklı sunumları ile tamamlandı.
Açılışın ardından firmaların stant açtığı etkinlik alanına geçildi. Burada öğrenciler gün boyu sektör temsilcileriyle yüz yüze görüşmeler yaparak bilgi alma, iş veya staj başvurusu yapma, sektör temsilcileri ise firmalarını tanıtma imkanı buldu.

 

Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi`de, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Uygulama Merkezimizin ve Kitaplarımızın tanıtımını yapmak üzere stant açtı.  

Güncellenme Zamanı: 28.04.2017 13:45:44

Eskişehir Şube Kaynaklı Haberler »

27.04.2017 tarihinden itibaren 468 defa okunmuştur.

 

ŞUBE İÇERİĞİ

ÇEVRE ANALİZLERİ YETERLİLİK BELGESİ
BİLGİ EDİNME BAŞVURUSU
SIKÇA SORULAN SORULAR
 

TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI ESKİŞEHİR ŞUBE
KIZILCIKLI MAHMUT PEHLİVAN CAD. ALTIN SK. NO:1KÜPELİ APT. KAT: 3 26130 - ESKİŞEHİR
TEL: (+90) 222 2309360   FAKS: (+90) 222 2313854
e-POSTA:

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2018 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri