ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

21 Ocak 2018 Pazar    

EİM-MEDAK MİEM PBK
ŞUBE GİRİŞ SAYFASI

 ÇALIŞMA PROGRAMI

  -12. DÖNEM

      Dönem Seçiniz:

19.01.2016

Son günlerini yaşamakta olduğumuz 2015 yılı Dünya tarihinin ölçülen en sıcak yılı olmuştur ve 2016 yılının daha da sıcak geçeceği tahmin edilmektedir.  İklim değişiklikleri iklim anomalilerinde ölçülen şiddetli artışlarla devam edecektir. Deniz seviyesindeki artışla beraber yaşanacak aşırı kuraklık sonucu oluşacak büyük göçler artık torunlarımızın değil, bizlerin içinde bulunduğu yaşayan tüm kuşakların görebileceği yakın zaman diliminde gerçekleşecektir.

 

2015 yılı aynı zamanda ikinci dünya savaşından bu güne kadar yaşanan en büyük mülteci akınlarına da sahne oldu. Yaklaşık 60 Milyon insan bir yıl içinde göç etti. Bu göçlerin en önemli sebebi ise özellikle Orta Doğu, Afrika ve Afganistan`daki savaşlardı. Bu savaşlara bir de kuraklık ve kuraklığın sonucu oluşan hastalıklar eklendi ve insanlık hayatta kalabilmek için yollara koyuldu.

 

Ülkemiz bu savaşlardan ve göçlerden üzerine düşeni aldı ve şu anda Dünya üzerinde en çok mültecinin yaşadığı ülke konumuna geldi.

 

2015 yılı Türkiye de insan hakları ihlalleri açısından rekorların kırıldığı, en çok gazetecinin tutuklandığı, insanların düşünceleri nedeniyle hapse atıldığı, kadın, erkek, yaşlı, çocuk ve hamile demeksizin insanların sokak ortasında, evinin önünde kolaylıkla öldürüldüğü, her gün faili meçhul cinayetlerin görüldüğü bir ülke oldu.

 

Yıllardır her metnimize konu olan Sanayileşme ülke gündemindeki öncelikli yerini çoktan kaybetti. Ülkemizin GSMH sının Sanayi üretiminden gelen payı son yıllarda hızla azaldı ve yaklaşık %16seviyesine geriledi.

 

Türkiye Gelir Dağılımı Eşitsizliğinde dünya dördüncülüğüne yükseldi.

 

Her iki yılda bir Üreten, Sanayileşen, Demokratikleşen ve hakça bölüşen bir Türkiye istiyoruz sloganıyla açılışını yaptığımız Genel Kurullarımızın onbirincisi 16 Ocak 2016 tarihinde yapılacaktır. Biz Katılımcı Demokrat Mühendisler Grubu olarak, yukarıda çizdiğimiz genel tablo içinde bu genel kurula da aynı sloganla yürümenin önemini ve aciliyetini tüm meslektaşlarımızla ve kamuoyu ile paylaşmayı bir vatandaşlık görevi olarak görmekteyiz.

 

Geçtiğimiz iki yıl içinde pek çok mesleki ve sosyal etkinlik, kamusal ve mesleki denetim, eğitim, kurultay, seminer, sempozyum ve kongre yaptık. Önümüzdeki dönemde ise dünyamızın ve Türkiye`mizin sorunlarına duyarsız kalmayacak bir şekilde elde ettiğimiz mesleki birikimlerimizi meslektaşlarımızın, öğrenci arkadaşlarımızın ve halkımızın ortak kullanımına sunmayı amaçlamaktayız.

 

Üyelerimiz arasında işsizlik oranı  %30`a yaklaşmıştır. Önümüzdeki yıllarda bu oranın daha da artmasından endişe duymaktayız.

 

Meslek içi eğitim programlarımızı çeşitlendirerek, daha fazla sayıda meslektaşımızın sertifikalı eğitim almasını , yeni uzmanlık alanlarının açılmasını ve meslektaşlarımızın uzmanlıklarını geliştirmelerini sağlayacağız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle birleştiğimiz ortak amaçlarımıza doğru yürüyebilmek için, Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesinin onbirinci dönem yönetim kurulunda görev almaya talip olduğumuzu tüm meslektaşlarımızın ve kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

ŞUBE İÇERİĞİ

ÇEVRE ANALİZLERİ YETERLİLİK BELGESİ
BİLGİ EDİNME BAŞVURUSU
SIKÇA SORULAN SORULAR
 

TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI ESKİŞEHİR ŞUBE
KIZILCIKLI MAHMUT PEHLİVAN CAD. ALTIN SK. NO:1KÜPELİ APT. KAT: 3 26130 - ESKİŞEHİR
TEL: (+90) 222 2309360   FAKS: (+90) 222 2313854
e-POSTA:

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2018 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri