ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

30 Kasım 2023 Perşembe    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 I. KARADENİZ'DE SANAYİLEŞME VE ÇEVRE SEMPOZYUMU - AMAÇ VE KAPSAM

Tarihsel süreç içerisinde, sanayileşme ve toplumsal gelişme arasındaki yakın ilişki dünya politikaları üzerinde her dönemde etkili olmuştur. Yaşanmakta olan yeni dönemde pek çok toplumsal değer için yapılan yeni tanım, sanayileşme için de yapılmaktadır. Günümüzde planlanan bütün yatırımlar için; kaynakların rasyonel kullanımından çevresel etkilere kadar uzanan birçok etken detaylı olarak analiz edilmektedir.

Karadeniz Bölgesi ülkemizdeki klasik sanayileşme hareketi içerisinde göreceli olarak geride kalmış ve bölgedeki sınırlı kaynaklara bağlı toplumsal bir yapılanma ortaya çıkmıştır. Özellikle tarım ve hayvancılığa dayalı ekonominin bölgesel gelişme için yetersiz kaldığı bir noktaya gelinmiştir. Yeni üretim alanları ve buna bağlı olarak ürün çeşitliliği konularında önemli ölçüde arayışlara girilmiştir.

Ülkemizin kalkınma ve çevre politikalarının, Karadeniz Bölgesi‘ne ilişkin olan yönlerinin irdelenmesi ve gereken katkıların yapılmasında bilimsel toplantıların rolü önemlidir. Bu bağlamda çeşitli disiplinlerden araştırmacıların, bilim insanlarının, yatırımcıların, sanayicilerin ve konu ile ilgili bütün yenilikçi insanların konu ile ilgili görüşlerine önemle gereksinim vardır.

I.Karadeniz Sanayileşme ve Çevre Sempozyumu; bölgede mevcut olan küçük ölçekli sanayi ve çevre üzerindeki etkileri, kentsel yatırımlar, tarım ve hayvancılığa dayalı sanayi ile hızlanması beklenen sanayileşme hareketinin ve enerji yatırımlarının ele alınacağı bir zemin oluşturmayı amaçlamaktadır.

 
 

ETKİNLİK İÇERİĞİ

 
I. KARADENİZ'DE SANAYİLEŞME VE ÇEVRE SEMPOZYUMU
SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2023 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri