ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

18 Nisan 2024 Perşembe    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 KİTAPLAR

      ARAÇ İMAL VE TADİLATINA AİT TARİFLER, BAZI ESASLAR VE ASGARİ ŞARTLAR

MMO
 

Yayın No:

638

Yayın Yeri:

ANKARA

 

Sunuş

Araç yapımından vazgeçirildiğimiz son yıllarda, yan sanayinin, bakım ve onarım elemanının, yedek parçacının, araç proje mühendisinin, küçük imalatçının ve kısacası küçük sanayi sitelerinin ve çalışanlarının yok olması sürecini yaşamaktayız.

Makina mühendislerinin mesleki sorumluluğunda bulunan araçların projelendirme hizmetlerinin ülke ve toplum yararları doğrultusunda, standartlara uygun, gelişen teknolojiye paralel ve mesleki etik kuralları içerisinde yapılması önem taşımaktadır.

Yine bu kapsamda yayın çalışmalarımızı, Tadilat ve İmalatçı Yetki Belgesine sahip Araç Proje Mühendislerinin kullanımı için hazırladığımız "Araç İmal ve Tadilatına ait Tarifler, Bazı Esaslar ve Asgari Şartlar" kitabını güncelleyerek sürdürüyoruz.

Üyelerimizin ve sektörde çalışanların kullanımına sunduğumuz bu kitapta; AİTM Yönetmeliği, MARTOY, MOTOY ve TORTOY yönetmeliklerine göre araçların imalatı ve tadilatına yönelik esaslar ve şartlar ile araçlarla ilgili teknik konular yer almaktadır.

Kitabı hazırlayan Araç Projelendirme Eğitmeni Hakan HAVANCILAR‘a, Araç İmal Tadil Montaj Komisyonu üyeleri Ali Ekber ÇAKAR, Tahsin AKBABA, Mehmet ÖZSAKARYA, Şerif ÖZSAKARYA, Ali Oğuz MEYDAN ve Sayın Mehmet EVCİ‘ye teşekkür ediyoruz.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu

Mayıs 2015

 

Tüm Kitaplar

 

YAYINLAR

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2024 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri