ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

25 Mayıs 2018 Cuma    

EİM-MEDAK MİEM PBK
ŞUBE GİRİŞ SAYFASI

 SUAT SEZAİ GÜRÜ UYGULAMALI EĞİTİM MERKEZİNİN AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 10.04.2017  Güncellenme Zamanı: 10.04.2017 15:48:12  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 10.04.2017 15:38:42

Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından tamamlanan Suat Sezai Gürü Uygulamalı Eğitim Merkezi’nin açılış töreni 8 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Uygulamalı Eğitim Merkezi`nin açılış konuşmalarını MMO Başkanı Ali Ekber Çakar, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz ve MMO İstanbul Şube Başkanı Battal Kılıç yaptı. Açılış törenine TMMOB ve MMO Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra şube yöneticileri ve çalışanları, sektör dernekleri, üyeler, İstanbul Anadolu Yakası OSB Yönetimi ve çok sayıda davetli katıldı. Konuşmaların ardından Uygulamalı Eğitim Merkezi`nin tamamlanmasında emeği geçen kurum ve kuruşlara plaket takdim edildi.

Mesleğimize Sahip Çıkıyoruz

Enerji Yöneticiliği Eğitimi, Kaynak Eğitimleri, Asansör Bakım ve Montaj Eğitimleri, İmalat Eğitimleri ve Mekanik Tesisat Eğitimleri başta olmak üzere mühendis ve ara teknik elemanlarının ihtiyaçlarını karşılayacak olan Uygulamalı Eğitim Merkezi`nin açılışında konuşan MMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Battal Kılıç; ‘` Odamızın, en çok önem verdiği konuların başında eğitim alanı gelmektedir. Meslektaşlarımızla bilimsel bilgiyi uygulamalı bir şekilde buluşturmak için gerçekleştirdiğimiz çalışmaları daha ileriye taşımanın gayreti içindeyiz. Şube Yönetim Kurulumuz, Temsilciliklerimiz, çalışanlarımız ve sevgili üyelerimizin büyük emekleri sonucunda, bugün itibariyle faaliyete geçireceğimiz Suat Sezai Gürü Eğitim Merkezinin, ülkemizde mühendislik mesleğinin ilerlemesi açısından oldukça önemli bir yeri olacağını belirtmek isterim`` dedi.            

Battal Kılıç, açılış konuşmasına şöyle devam etti; "Bir Hayalimiz Var" demiştik, bugün bunu gerçekleştiriyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Burada bulunan birçok arkadaşımız bilirler, odaya ve mesleğe sahip çıkma mücadelemiz 1996 yıllarında hızlandı. Uzun tartışmalar yaşadık; mühendislik-mimarlık kurultayları, mühendislik eğitim sempozyumlar, mesleki kongrelerimiz, Meslek İçi Eğitim Merkezi oluşturma çalışmalarımız, uzmanlık yönetmeliklerimiz bizi bu Uygulamalı Eğitim Merkezini açmaya mecbur kılmıştır, diyalektiğin gereğini yerine getiriyoruz. O tartışmalarda fikri ortaya koyan, çalışan çabalayan tüm arkadaşlarımızın bu uygulamalı eğitim merkezinde emeği vardır, bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. O dönemlerde Makina Mühendisleri Odasının tüm zor durumlarına rağmen, farklı bir anlayışla yönetim kurulunda görev alarak ülkesine ve mühendislik mesleğine sahip çıkan bir Oda haline gelmesinde büyük payı olan sevgili Mehmet Soğancı, Emin Koramaz ve Ali Ekber Çakar şahsında tüm yöneticilerimize, yine aynı demokrat anlayışla İstanbul şubemizde görev almış yönetim kurulu başkanlarımız şahsında tüm yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum.  Bir teşekkür de bu dönem inatla yönetim kurulumuzun koyduğu bu hedefte canla başla çalışan müdürümüz Hasan Özger, Müdür yardımcılarımız Özgür Aksu ve Ertan Demirci`nin şahsında tüm çalışanlarımızda büyük bir alkışı hak ediyorlar.``

Emeklerimizin Karşılığını Alıyoruz

Uygulamalı Eğitim Merkezi`nin açılışında konuşan Oda Başkanı Ali Ekber Çakar Uygulamalı Eğitim Merkezi`nin MMO, Tuzla ve İstanbul için önemli bir nokta olduğunun altını çizerek şöyle konuştu; ‘`Öncelikle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Aramızda Ankara, Adana, Denizli, Gaziantep, Zonguldak ve Gaziantep Şubelerinden gelen yönetici ve çalışan arkadaşlarımız da var.  Odamız bugün büyük bir yapı haline gelmiştir. 1954 yılında 902 olan üye sayımız bugün 100 bini aşmıştır. Türkiye genelinde 18 Şube, 98 il-ilçe temsilciliği, 5 mesleki denetim bürosu, 6 uygulamalı eğitim merkezi; 116 noktada aynı anda 3 bin üyemize hizmet veren Meslek İçi Eğitim Merkezleri; onaylanmış akredite kuruluşlar; iki yılda bir ülkemizin dört bir yanında düzenlediğimiz onlarca merkezi kongre, kurultay, sempozyum etkinliği ve binlerce kurs, seminer, söyleşi, panel etkinlikleri ile Odamız, TMMOB`nin en büyük Odası haline gelmiştir. Bugün bu dev yapıya, Suat Sezai Gürü Uygulamalı Eğitim Merkezi`ni de eklediğimiz için mutluyuz. Belirtmek isterim ki, Odamızın bütün çabası, mesleklerimiz ve meslektaşlarımızın korunmasına, geliştirilmesine; mühendislik hizmetlerinin ülke, sanayi ve toplum çıkarları doğrultusunda verilmesine yöneliktir. Uygulamalı Eğitim Merkezinin tamamlanmasında emeği geçen İstanbul Şube Yönetim Kurulumuza, örgütlü üyelerimiz ve çalışanlarımıza teşekkür ediyor, kendilerini kutluyorum. Emeklerimizin karşılığını alıyoruz`` dedi.

 

Eğitim Seferberliği Başlattık

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz ise yaptığı konuşmada çağımızın bilim ve teknoloji çağı olduğunu belirterek Oda`nın meslek içi eğitimleri ile birlikte halkı arasında büyük bir köprü kurduklarının altını çizdi. Emin Koramaz; ‘` Öncelikle herkesi şahsım adına sevgi ve dostlukla selamlıyorum. Üyesi olduğum Makina Mühendisleri Odası`nı eğitim merkezi seferberliğinden dolayı kutluyorum. Suat Sezai Gürü`nun adını verdiğimiz Uygulamalı Eğitim Merkezimizin yapımında emeğinde geçen İstanbul Şube`nin tüm geçmiş dönem ve bu dönem yöneticilerini, çalışanlarını yürekten kutluyorum.

Çağımız bilim ve teknoloji çağı olarak anılan bir çağ ama ülkemizde ne yazık ki eğitim bilim ve teknoloji konuları önemsenmiyor. Dünya üzerindeki bilgiler her yıl ikiye katlanıyor. Mesleki bilgiler ise 10 yılda neredeyse yarı ömrünü tamamlıyor ve kullanılamaz hale geliyor. Bu nedenledir ki ömür boyu eğitim ve mesleki eğitim büyük önem taşıyor. Bizler mesleğimizde eğitim seferliğine 1996 yılında başladık ve eğitim seferberliğimizi tüm Türkiye`ye yaydık. Şuan 10 bini aşkın makina mühendisinin neredeyse yüzde ellisi MMO`nun vermiş olduğu eğitimleri aldılar. Şimdide sanayinin ihtiyacı olan ara teknik eleman yetiştirilmesine hizmet edecek bir uygulamalı eğitim merkezimizin açılışını hep birlikte yapıyoruz.  Bizler teknoloji ve bilimle halk arasında bir köprüyüz. Halkın yaşamını kolaylaştıran bir meslek disipliniyiz. Dolayısıyla bizim özümüz insana bakar. Baskılara diktalara karşı olan bir meslek disipliniyiz. Bir yandan birçok mesleki teknik etkinlikler yaparken diğer yandan bu ülkenin bağımsızlık ve demokrasi mücadelesi içim meydanlarda salonlarda yerimizi alırız. Bildiğiniz üzere 16 Nisan`da bir referanduma gidiyoruz. Geleceğimizi ipotek altına almaya çalışan bir iktidar ile karşı karşıyayız. Mesleğimiz ve ülkemiz için bilimi, laikliği, cumhuriyeti dışlayan bu baskıcı rejime karşı mühendisler, mimarlar ve şehir plancıları olarak HAYIR diyoruz. Geleceğini düşünen herkesi 16 Nisan`da oylarına sahip çıkmaya ve HAYIR demeye davet ediyoruz`` dedi

Güncellenme Zamanı: 10.04.2017 15:56:40
Güncellenme Zamanı: 10.04.2017 15:50:47
Güncellenme Zamanı: 10.04.2017 15:47:56
Güncellenme Zamanı: 10.04.2017 15:47:39
Güncellenme Zamanı: 10.04.2017 15:46:10
Güncellenme Zamanı: 10.04.2017 15:45:09
Güncellenme Zamanı: 10.04.2017 15:46:54
Güncellenme Zamanı: 10.04.2017 15:44:23
Güncellenme Zamanı: 10.04.2017 15:57:47

İstanbul Şube Kaynaklı Haberler »

10.04.2017 tarihinden itibaren 616 defa okunmuştur.

 

ŞUBE İÇERİĞİ

ÇEVRE ANALİZLERİ YETERLİLİK BELGESİ
BİLGİ EDİNME BAŞVURUSU
SIKÇA SORULAN SORULAR
 

TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI İSTANBUL ŞUBESİ
KATİP MUSTAFA ÇELEBİ MAH. İPEK SK. NO:9 34433 BEYOĞLU - İSTANBUL
TEL: (+90) 212 2529500 Dahili: 01   FAKS: (+90) 212 2498674
e-POSTA:

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2018 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri