ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

28 Şubat 2024 Çarşamba    

EİM-MEDAK MİEM PBK

  DEMOKRASİYİ BÜTÜN ANTİDEMOKRATİK GÜÇLERE KARŞI KARARLILIKLA SAVUNACAĞIZ

    Yayına Giriş Tarihi: 18.07.2016  Güncellenme Zamanı: 18.07.2016 09:24:42  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

 

 

Demokrasiyi ihlal eden, sömürü ve zulüm düzenini savunan güçler arası iktidar kavgası sonucunda Türkiye bir kez daha bir darbe girişimi yaşadı. Bu durum, Erdoğan-AKP rejiminin ülkemizi sürüklediği demokrasi dışı ortamın bariz bir sonucudur.

Açık ki çatışmanın tarafları demokrasi dışı yollarda mutabıktırlar. Mevcut durumun müsebbibi, iktidar ve eski koalisyon ortaklarıdır. Bu güçler şu anki rejimin yollarına birlikte taşlar döşediler ve el birliği ile ülkemizi mahvettiler.

Darbe girişiminin ardından camilerden okunan, medyadan yayılan ve telefonlara gönderilen mesajlarla adeta cihat çağrıları yapılmaktadır. Türkiye, mevcut durumu derinleştirecek, açık bir diktatörlüğe vardırılmak istenen yeni bir kaotik sürece girmiştir. Bu süreçten arzulanan açık bir diktatörlük, açık faşizm ve başkanlık rejimidir.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası olarak belirtmek isteriz ki, bu yönelimi durduracak tek güç, halkın, gerçek demokrasi güçlerinin birleşik muhalefetidir.

Ülkemizin mahvedilmesine karşı, eşitlikçi, özgürlükçü, demokratik, laik, barıştan yana güçlerin birleşik iradelerini ortaya koymanın tam zamanıdır. Biz bu yönde çaba sarf edecek, halkımızın demokrasi istem ve özleminin darbe ve diktatörlük soslu demokrasi aldatmacaları ile yok edilmesine izin vermeyeceğiz. Bütün antidemokratik güçlere karşı demokrasiyi kararlılıkla savunacağız. Demokratik kamuoyu bu tehlikeli gidişe bir dur demeli, bir son vermeli, geleceğimizi kendi ellerine almalıdır.

Ne darbe ne dikta, yaşasın bağımsız demokratik Türkiye.

Ali Ekber Çakar

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Başkanı

Tüm Basın Açıklamaları »

18.07.2016 tarihinden itibaren 1622 defa okunmuştur.

 

ODAMIZ

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2024 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri