ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

28 Şubat 2024 Çarşamba    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 ACIMIZ VE İSYANIMIZ BÜYÜK

    Yayına Giriş Tarihi: 10.10.2015  Güncellenme Zamanı: 27.10.2015 08:22:41  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

 

Acımız ve İsyanımız Büyük

Emek, Barış ve Demokrasi Mitinginde Yapılan Katliamı Nefretle Kınıyoruz

Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri Yılmayacak, Faşizme ve Savaşa Karşı Mücadeleye Devam Edecektir

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB‘nin çağrısı ile bugün (10 Ekim 2015 Cumartesi günü) Ankara‘da Sıhhiye‘de yapılacak olan Savaşa İnat Barış Hemen Şimdi! Emek, Barış ve Demokrasi Mitinginin kortejleri yürüyüşe hazırlanırken patlatılan iki bomba sonucu, ilk açıklamalara göre 70‘in üzerinde kardeşimiz yaşamlarını kaybetmiş, yüzlerce kardeşimiz yaralanmıştır. Yaşamlarını kaybeden yurttaşlarımızın aileleri, yakınları ve arkadaşlarına baş sağlığı diliyor, bütün yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.  

Bu katliam, Gezi Parkı Direnişi ve 7 Haziran seçimlerinden bu yana ülkemizi kan gölüne çeviren siyasal iktidarın sorumluluğu altında gerçekleşmiştir. Başkentin tam ortasında ve miting güvenliğini sağlamakla yükümlü olan ve ülkemizin kan gölüne çevrilmesine karşı yapılan bir mitingi kana bulayan iktidar, kendisine karşı toplumsal muhalefet istememekte, kontrgerilla-gizli servis yöntemleriyle kitlesel pasifikasyon oluşturmayı, iktidarını şiddet-terör yöntemlerini devreye sokarak sürdürmeyi amaçlamaktadır.  

TMMOB Makina Mühendisleri Odası, insanına ve ülkesine düşman olan güçlerin yaptığı bu katliamı nefretle kınamaktadır.  Acımız ve isyanımız büyüktür. Hiçbir güç ve hiçbir zorbalık, bizi emeğin, barışın, demokrasinin savunusundan ve bu uğurda mücadeleden alıkoyamayacaktır. TMMOB Makina Mühendisleri Odası, TMMOB çatısı altında zalimlere, zorbalara, kan sevicilerine, emek, barış, demokrasi düşmanlarına karşı mücadeleye ve toplumsal muhalefetin birlikte mücadelesini savunmaya devam edecektir.

Ali Ekber Çakar

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Başkanı

Tüm Basın Açıklamaları »

10.10.2015 tarihinden itibaren 1237 defa okunmuştur.

 

ODAMIZ

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2024 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri