ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

18 Nisan 2024 Perşembe    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLUYORUZ!

    Yayına Giriş Tarihi: 27.10.2015  Güncellenme Zamanı: 27.10.2015 10:12:42  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Bugün Türkiye; cumhuriyet, demokrasi, laiklik değerlerinden hayli uzakta, emek düşmanı, kadın düşmanı, dinci-mezhepçi faşist bir zihniyetle yönetilmekte ve siyasi iktidardaki bu zihniyet her vesilede cumhuriyet değerleriyle hesaplaşmaktadır. Cumhuriyetin ilanının 92 yılını ne yazık ki böylesi bir ortamda kutluyoruz!

AKP‘nin "yeni Türkiye"si "yurtta sulh, cihanda sulh" politikasını terk etmiş, ülkede, bölgede ve dolayısıyla dünyada savaş peşinde koşmaktadır. Bugünkü Türkiye modern cumhuriyeti, demokrasiyi, parlamenter temsili rejimi, kuvvetler ayrılığını, laikliğin gerekleri ile demokratik hak ve özgürlükleri yok etmeye yönelik uygulama ve hukuka aykırılıklarla malul bir ülke olmuştur. Ülkemiz emek sömürüsünün cenneti; işçi, kadın, etnik ve siyasi cinayetlerin, toplu katliamların mekânı olmuştur. Cumhuriyet, ulus-halk egemenliği içeriğinden ümmet, zümre, yandaş egemenliğine doğru bir içerik ve anlam yitimine uğratılmıştır.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası, mevcut duruma karşı cumhuriyet, emek, demokrasi, laiklik, modern toplumsal yaşam savunusuna kararlılıkla devam edecektir. Odamız; her düzeyde eşitlikçi, özgürlükçü, demokratik, laik; eşit yurttaşlık haklarını, barışı ve halkların kardeşliğini; planlama-sanayileşme-kalkınmayı esas alan bir Türkiye ve Cumhuriyet özlem ve bilinciyle, bütün üyelerimizin ve halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlamaktadır.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu

Tüm Basın Açıklamaları »

27.10.2015 tarihinden itibaren 1426 defa okunmuştur.

 

ODAMIZ

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2024 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri