ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

26 Mayıs 2022 Perşembe    

EİM-MEDAK MİEM PBK

  MELİH GÖKÇEK YENİ DÖNEM İCRAATINA SÜRGÜNLERLE BAŞLADI MMO DENETLEME KURULU ÜYESİ HAYDAR ŞAHİN’İN DE ARALARINDA BULUNDUĞU 60 ÇALIŞANIN SÜRGÜN EDİLMESİNİ KINIYOR, BU HAKSIZ UYGULAMANIN EN KISA SÜREDE DURDURULMASINI İSTİYORUZ.

    Yayına Giriş Tarihi: 18.04.2014  Güncellenme Zamanı: 18.04.2014 11:43:18  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yerel seçim sonrası icraatlarına, kendisine yandaş olmayan çalışanları merkeze uzak ilçelere sürgün ederek başladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Asfalt Şube Müdürlüğü‘ne bağlı olarak çalışan, Makina Mühendisleri Odası Denetleme Kurulu Üyesi ve Tüm Bel-Sen kurucu üyesi Haydar Şahin‘in de aralarında bulunduğu yaklaşık 60 kişi, Ankara‘daki görevlerinden uzaklaştırılarak kentin en uzak noktalarına sürgün edilmiştir.

Uygulamaya ilişkin personeline hiçbir gerekçe gösterme gereği duymayan Büyükşehir Belediyesi, çalışanlarına sadece tehdit dolu sözler içeren ve sürgün yerlerini bildiren karar kağıtları yollamıştır. Sürgün edilen personelden boşalan yerlere ise, Büyükşehir Yasası nedeniyle kapanan ilçe özel idarelerinde açıkta kalan yandaşlar yerleştirmektedir.

Bu sürgün, çalışanları yıldırma amaçlıdır, AKP iktidarının yandaş olmayan herkese yönelik uygulamalarının bir parçasıdır.

Meslektaşımız ve Oda Denetleme Kurulu üyemiz Haydar Şahin ve arkadaşlarına yönelik bu uygulamanın ivedilikle durdurulmasını ve görevlerine iadelerini istiyoruz.

Makina Mühendisleri Odası olarak Haydar Şahin ve arkadaşları ile her düzeyde dayanışma içinde olduğumuzu ve gerekli hukuki girişimleri başlatacağımızı kamuoyuna duyururuz.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu

Tüm Basın Açıklamaları »

18.04.2014 tarihinden itibaren 1465 defa okunmuştur.

 

ODAMIZ

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2022 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri