ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

26 Mayıs 2022 Perşembe    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 KAMU ÇALIŞANLARININ GREVİNİ DESTEKLİYORUZ

    Yayına Giriş Tarihi: 04.06.2013  Güncellenme Zamanı: 04.06.2013 15:11:16  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

KESK‘in 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu‘nda değişiklik ön gören ve "güvenceli iş, ücret güvencesi"  istemi ile 5 Haziran‘da yapmayı planladığı grev kritik bir döneme denk geldi. Güvencesiz çalışmayı ve kamu çalışanları üzerindeki baskı ve sömürüyü yaygınlaştıracak olan bu düzenlemeye karşı KESK‘in almış olduğu grev kararı, AKP iktidarının son günlerde uyguladığı yoğun baskı ve terör nedeniyle daha da bir önem kazanmış durumda.

Bildiğimiz üzere Taksim Gezi Parkında başlayan ve bütün ülkeye yayılan direniş, iktidarın terör yöntemleriyle bastırılmaya çalışılıyor. Bu ortamda kamu çalışanlarının direnişinin halk direnişi ile birleşmesi, aralarında binlerce üyemizin bulunduğu KESK‘in eylem ve istemlerinin halkın istemleri ile kaynaşması oldukça önemlidir.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası, KESK‘in yanındadır, grevi desteklemektedir.

Daha önce 5 Haziran‘da yapılacağı duyurulan ancak halk direnişi nedeniyle bugün (4 Haziran Salı) günü saat: 12.00‘de başlayacak olan eylem 5 Haziran‘da alanlara taşınacaktır.

KESK‘in istemleri ve mücadelesi aynı zamanda KESK‘e bağlı sendikaların da üyeleri olan üyelerimiz dolayısıyla bizim de istem ve mücadelemizdir.

"İnsanca Yaşam, Güvenceli İş ve Güvenli Gelecek, Demokratik Bir Türkiye" talebiyle yapılacak grevi destekliyor, 5 Haziran Çarşamba günü KESK‘in yanında olacağımızı ve kitlesel biçimde meydanlara çıkacağımızı üyelerimiz ve kamuoyuna duyururuz.

Ercüment Çervatoğlu
TMMOB Makina Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi

 

Tüm Basın Açıklamaları »

04.06.2013 tarihinden itibaren 1578 defa okunmuştur.

 

ODAMIZ

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2022 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri