ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

26 Mayıs 2022 Perşembe    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 SAVAŞ YANLISI İKTİDARIN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK ŞİDDETİNİ KINIYORUZ

    Yayına Giriş Tarihi: 16.05.2013  Güncellenme Zamanı: 16.05.2013 15:35:14  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

İktidarın Hatay Reyhanlı`daki patlamalar ve ölümlere neden olan savaş yanlısı politikalarını protesto eden ve bu politikalarda özel bir yeri bulunduğu bilinen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu`nun istifasını isteyen toplumsal muhalefet öbeklerine uygulanan polis şiddeti, dün Ankara`da öğrencilere yönelmiştir.

Ülkelerinin Suriye iç savaşına dâhil olmasını istemeyen ve aralarında öğrenci üyelerimizin de bulunduğu yurtsever öğrenciler dün ODTÜ, Hacettepe, DTCF ve Ankara Üniversitesi Cebeci kampusundan Dışişleri Bakanlığına yürümek istemişler ancak televizyonlar, internet siteleri ve gazetelere de yansıdığı üzere 1 Mayıs‘ta İstanbul‘da yaşandığı gibi vahşi polis terörüne maruz kalmışlardır.

Polisin biber gazı, tazyikli su, cop ve her tür fiziki şiddet kullanımı son yıllarda ve özellikle son aylarda giderek artmış, iktidarın "ileri demokrasi" uygulamalarının ayrılmaz bir parçası haline dönüşmüş durumdadır. İktidar Ortadoğu‘da savaş cephesi açmak isterken, içeride de kendi işçisine, halkına, öğrencisine karşı savaş açmış durumdadır.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası olarak demokratik haklarını kullanan üniversite gençliğine uygulanan her tür baskı ve şiddeti kınıyor, insandan, eşitlikten, özgürlükten, emekten, demokrasi ve bağımsızlıktan yana anti emperyalist güçlerin mücadelesinin yanında olduğumuzu kamuoyuna bir kez daha duyuruyoruz.

Ercüment Ş. Çervatoğlu
TMMOB Makina Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu Sekreteri 

Tüm Basın Açıklamaları »

16.05.2013 tarihinden itibaren 1550 defa okunmuştur.

 

ODAMIZ

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2022 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri