ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

30 Mayıs 2024 Perşembe    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 EĞİTİM-SEN'İN YASAL HAKLARINI KULLANMASINA KARŞI GÖSTERİLEN ŞİDDETİ KINIYORUZ...

    Yayına Giriş Tarihi: 26.11.2005  Güncellenme Zamanı: 10.10.2008 14:51:56  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 08.10.2008 16:02:10

Eğitim-Sen‘in büyük buluşması polis tarafından engellenmektedir. Ankara girişlerinde ve Ankara içindeki Eğitim ve Bilim emekçilerinin birleşerek Milli Eğitim Bakanlığı önünde basın açıklaması yapmak istemeleri engellenmektedir.


OYK Başkanımız Emin KORAMAZ‘ın yaptığı basın açıklaması yazının devamındadır.

 

TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
EĞİTİM-SEN'İN YASAL HAKLARI KULLANMASINA KARŞI GÖSTERİLEN ŞİDDETİ KINIYOR .

 

Türkiye'nin aydınlanma meşaleleri olan TÖS, TÖB-DER, EĞİT-DER, EĞİTİM-İŞ ve EĞİT-SEN'in Türkiye'yi aydınlatma ve geleceğe taşıma görevini, "Örgütlü Toplum, Demokratik Türkiye, İnsanca Yaşam" mücadelesiyle kesintisiz olarak sürdüren EĞİTİM-SEN üzerindeki baskılar, daha önce de belirttiğimiz üzere, Türkiye demokrasisinin bir aynası olarak sürüyor.

Herkese eşit ve parasız eğitim; lâik, bilimsel, demokratik eğitim; grevli, toplu sözleşmeli sendika hakları alanında geçmişte elde edilen bazı kazanımlar tek tek aşındırıldığı gibi, bu kazanım ve hakların savunusunu yapmak baskı, engelleme ve şiddet ile karşılık bulmaktadır. Bugün, EĞİTİM-SEN'in ve ülkemizin yüz yüze bulunduğu durum, bu gerçeğin açık bir göstergesidir.


26 Kasım 2005 Cumartesi günü Türkiye'nin dört bir yanından Ankara'ya gelen eğitim ve bilim emekçilerinin büyük buluşmasının engellenmeye çalışılması ve uygulanan şiddet, eğitim ve bilim emekçilerinin yıllardır yaşadıkları, ciddi ekonomik ve sosyal sorunları örtemeyecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı'na gitmek ve orada istemlerine ilişkin bir basın açıklaması yapmak isteyen eğitim ve bilim emekçilerine yönelik baskılar, ülkemizin maruz kaldığı sosyo-ekonomik ve politik durumun tipik bir göstergesi olarak kaydedilmelidir.

TMMOB Makine Mühendisleri Odası, eğitim işkolunda çalışan eğitim ve bilim emekçilerinin sorunlarının, biz mühendislerin ve ülkenin genel sorunlarından bağımsız olmadığını düşünmektedir.


Odamız EĞİTİM-SEN ve KESK'in haklı istemlerinin yanında olmayı sürdürecek ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara karşı yürütülen mücadeleye, demokratikleşme ve başka bir Türkiye mümkündür yaklaşımıyla destek vermeye devam edecektir.

 

TMMOB

MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI

Yönetim Kurulu Başkanı

Emin KORAMAZ

Tüm Basın Açıklamaları »

26.11.2005 tarihinden itibaren 1861 defa okunmuştur.

 

ODAMIZ

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2024 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri