ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

18 Ocak 2018 Perşembe    

EİM-MEDAK MİEM PBK
ŞUBE GİRİŞ SAYFASI

 ÇALIŞMA RAPORU

  -14. DÖNEM

      Dönem Seçiniz:

14.03.2016

SUNUŞ

Şubemiz 14. Olağan Genel Kurulu 18 Ocak 2014 tarihinde, Şube seçimleri 19 Ocak 2014 tarihinde 2.546 üyemizin katılımıyla, Şube Hizmet Binasının bulunduğu BAOB Yerleşkesi‘nde gerçekleştirildi.
TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi olarak 14. Çalışma Dönemine, 19 Ocak 2014 tarihi itibarıyla başlandı. Şubemiz, geçmişinde olduğu gibi bu dönemde de ülke, toplum, kent, meslek ve meslektaş sorunlarına kamusal ve toplumsal sorumlulukları çerçevesinde kararlı bir şekilde çözümler üretmeye devam etti. Meslek ve meslektaş sorunlarının, toplumun sorunlardan ayrılamayacağının bilinci ile bu ikili görevi önemsemiş, içerisinde bulunduğumuz dönemde ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeleri de yakından izleyerek, meslek alanlarımızdan yola çıkarak emekten ve halktan yana taraf olmuştur, olmaya da devam edecektir.
Kentimizin sakini değil, sahibi olma anlayışıyla kent sorunları ile ilgili dönem içerisinde, Şube sorumluluk alanımızda yer alan meslek örgütleri ve demokratik kitle örgütleri ile birlikte ortak çalışmalar yürüterek, halkımızın aydınlatılması için çalışmalar yaparken; Şubemiz TMMOB örgütlülüğü bünyesinde TMMOB Bursa, Yalova, Çanakkale İl ve Edremit, İnegöl İlçe Koordinasyon Kurulları içinde aktif olarak çalışmalara katkı koydu.
TMMOB MMO Bursa Şubesi`nin bilimsel çalışmalar, üniversiteler, kamu kuruluşları ve yerel yönetimlerle kurumsal ilişkilerin geliştirilmesine dönük girişimleri; demokratik kitle örgütleri, Sendikalar ve Bursa Akademik Odalar Platformu içinde yer alan Meslek Odaları ile yaratılan dayanışma kültürü; dönem boyunca katılımcılık anlayışıyla, birlikte üretme, birlikte yönetme kültürü ile hayata geçirildi.
Çalışma Dönemi içerisinde, Oda çalışma ilkeleri ışığında çalışmalarını sürdürerek, demokratik ve çağdaş bir ülke yaratma çabası içerisinde, üzerine düşen mesleki, teknik, siyasal ve sosyal sorumlulukları yerine getirmeye çalıştık. Meslek örgütü olarak yürüttüğü çalışmalar, mesleki ve toplumsal faydayı gözeten bir çerçeveye oturtuldu. Şubemiz öncelikle kentimizde ve etkinlik alanımızda olmak üzere meslek alanlarımızla ilgili pek çok sorunun doğrudan, birincil muhatabı olmaktadır. Meslektaşlarımızın haklarının korunması, meslek ve uzmanlık alanlarının geliştirilmesi, hak kayıplarının önlenmesi anlamında Oda merkezimizin yürütmüş olduğu çalışmaların bir parçası olarak, Şubemizde de kendi etkinlik alanı içerisinde dönem boyunca çalışmalar yürüttük.
Irkçılığın, dinci gericiliğin, çağdışı dogmaların değil; aydınlanmanın, demokrasinin, barışın sesi yükselinceye kadar mücadele etmeye devam edeceğiz.
Şubemizin bugünlere taşınmasında büyük emekleri olan yitirdiğimiz pek çok değerlerimizi sevgi ve saygıyla anıyor, onlardan aldığımız ışığı hep birlikte daha ileriye taşıyacağımızı ve güzel günlere olan inancımızı bir kez daha yenilemek istiyoruz.
Geçmiş dönem ve bu dönem görev yapan; Oda Denetleme Kurulu Üyelerimize, Şube ve Temsilcilik Yürütme Kurulu Üyelerimize, İşyeri Temsilciliklerimize, Komisyonlarımızda yer alan üyelerimize, Şube ve Temsilcilik çalışanlarına, etkinliklerimize ve eğitimlerimize katılarak bize güç veren değerli uzman ve bilim insanlarına ve örgütlü üyelerimize teşekkürlerimizi sunarız.
Saygı, sevgi ve dostlukla…
TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi
14. Dönem Yönetim Kurulu

 

Dosyalar

14. Dönem Çalışma Raporu (14130 KB)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

 

ŞUBE İÇERİĞİ

ÇEVRE ANALİZLERİ YETERLİLİK BELGESİ
BİLGİ EDİNME BAŞVURUSU
SIKÇA SORULAN SORULAR
 

TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI BURSA ŞUBE
BAOB YERLEŞKESİ ODUNLUK MAH. AKADEMİ CAD. NO:8 A1 BLOK KAT:2-3 16130 NİLÜFER - BURSA
TEL: (+90) 224 4536200   FAKS: (+90) 224 4536212
e-POSTA:

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2018 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri