ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

17 Temmuz 2018 Salı    

EİM-MEDAK MİEM PBK
ŞUBE GİRİŞ SAYFASI

 BATTAL KILIÇ: YAŞIN ADALET, YAŞASIN EŞİTLİK VE ÖZGÜRLÜK SEVDAMIZ

    Yayına Giriş Tarihi: 05.07.2017  Güncellenme Zamanı: 05.07.2017 11:39:51  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 05.07.2017 11:38:10

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Battal Kılıç: `` Yaşasın Adalet, Yaşasın Eşitlik ve Özgürlük Sevdamız.``

Sevgili Meslektaşlarım;

Mesleki ve toplumsal sorumluluğu bir bütün olarak gören Odamız, son zamanlarda daha fazla hissedilen baskı ve yıldırma politikalarına rağmen gücünü örgütlü üyesinden alarak mühendislik mesleğinin gelişimi için çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir. Yakın zamanda uygulamaya koyduğumuz Makina Mobil Uygulaması, Online Proje Uygulaması ve Makina TV`yi üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için tanıtmaya devam ediyoruz. Yaz döneminde meslektaşlarımız  bilgi açıklarını kapatmaları ve uzmanlaşmak  istedikleri meslek alanlarına yönelik seminer ve kurs programlarımız ise aralıksız sürecek.

Hepimizin de bildiği gibi memleketimizde hukukun fiilen askıya alındığı, adaletin işlemez hale getirildiği, diktanın kurumsallaştığı, emeğin daha fazla sömürüye ve güvencesizliğe maruz bırakıldığı, baskıların hayatın her alanında arttığı bir dönemden geçmekteyiz. Bizler bu nedenle meslek örgütümüze, toplumsal yaşam alanlarımıza, emekçilere,  laikliğe, kadınlara, doğanın talanına yönelik her türlü sömürü, rant, baskı ve şiddet eksenli politikalara karşı Sayın Kılıçdaroğlu`nun başlatmış olduğunu Adalet Yürüyüşü`nü selamlıyoruz.

Adaletin fiilen askıya alındığı böylesine bir dönemde, TMMOB ile bağlı Odalara uygulanan baskı ve yıldırma politikaları 2007 yılından beri aralıksız devam ediyor. SGK ile birliğimiz arasında imzalanan asgari ücret protokolü SGK tarafından tüm girişimlerimize rağmen  tek taraflı fesih edildi. Kimya Mühendisleri Odamızın Yönetim Kurulu‘nun görevinden  alınması için dava açıldı. TMMOB ve Odamız bugün bu nedenlerle de adalet istemini haykırmaktadır ve haykırmaya da devam edecektir. Oda olarak, bu duruma karşı üyelerimiz arasında mesleki demokratik dayanışma  ilişkisini geliştirerek, geleneksel mücadeleci  ruhumuzu diri tutarak, en zor şartlarda kararlılığımızı sergileyerek direnmekte ısrarcıyız.

Ayrıca yeni bir uygulamamızı daha size buradan duyurmak istiyoruz. TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi olarak gelişen teknoloji ve yeniliklere göre eğitimlerimizin bir kısmını webinarlar ile devam ettireceğiz.  Online olarak; "Elektrik Ark Kaynağı ve Karşılaşılan Hatalar" webinarı 22 Haziran 2017 tarihinde 30 katılımcı ile gerçekleştirildi. Yaz döneminde webinar eğitimlerimiz devam edecek olup, eğitim programımız üyelerimiz ile paylaşılacaktır.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ülkemizin içerisinden geçtiği bu karanlık süreçte sadece mesleğimiz değil memleketimiz için de elimizden geleni yapma gayreti içerisindeyiz. OHAL, KHK ve diğer hukuksuz birçok uygulama karşısında susmayacağımızı, emek ve meslek örgütleri ile dayanışma içerisinde olacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz.

Yaşasın adalet, yaşasın eşitlik ve özgürlük sevdamız, yaşasın haklı mücadelemiz.

Esenlik dileklerimizle…

MMO İstan Şube Yönetim Kurulu Başkanı

Battal Kılıç

 

İstanbul Şube Kaynaklı Gündem »

05.07.2017 tarihinden itibaren 546 defa okunmuştur.

 

ŞUBE İÇERİĞİ

ÇEVRE ANALİZLERİ YETERLİLİK BELGESİ
BİLGİ EDİNME BAŞVURUSU
SIKÇA SORULAN SORULAR
 

TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI İSTANBUL ŞUBESİ
KATİP MUSTAFA ÇELEBİ MAH. İPEK SK. NO:9 34433 BEYOĞLU - İSTANBUL
TEL: (+90) 212 2529500 Dahili: 01   FAKS: (+90) 212 2498674
e-POSTA:

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2018 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri