ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

24 Mayıs 2018 Perşembe    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 ANKARA ŞUBE GELENEKSEL GECESİ YAPILDI

    Yayına Giriş Tarihi: 23.12.2016  Güncellenme Zamanı: 27.12.2016 12:08:18  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 27.12.2016 12:08:51

Odamız Ankara Şubesi tarafından, Odamızın kuruluşunun 62’inci yıl dönümü nedeniyle, meslekte 25, 40, 50 ve 60. yıllarını dolduran üyelere bir törenle onur plaketleri verildiği Geleneksel Gece, 23 Aralık 2016 tarihinde Ankara’da düzenlendi.

ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisleri`nde düzenlenen ‘Geleneksel Gece`ye; TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Oda Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Onur Kurulu Üyeleri`nin yanı sıra, Odamız Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Teknik Görevlileri, çalışanları, yüzlerce üye ve TMMOB`ne bağlı diğer Oda`ların yöneticileri katıldı.

Oda Yönetim Kurulu Üyeleri Bedri Tekin, S. Melih Şahin, Elif Öztürk ve Ercüment Ş. Çervatoğlu, Oda Denetleme Kurulu Üyeleri Haydar Şahin, Hüseyin Kaya ve Oda Müdürü Arife Kurtoğlu`nun da katılım sağladığı ‘Geleneksel Gece`nin açış konuşmasını, Odamız Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ö. Varlık Özerciyes yaptı.

‘Geleneksel Gece`nin açış konuşması ve plaket töreninin hemen öncesinde ise, "Makina Mühendisleri Odası`nın Kuruluşunun 62. Yıldönümünde, MMO Ankara Şubesi" başlıklı bir slayt gösterisi yapıldı.

Odamız Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ö. Varlık Özerciyes, ‘Gece`nin açış konuşmasına, son günlerde yaşanan terör saldırılarını ve Rusya`nın Türkiye Büyükelçisi Andrey Karlov`a yönelik gerçekleşen saldırıyı kınayarak başladı. Beşiktaş ve Kayseri`de gerçekleştirilen terör saldırılarında yaşamlarını yitiren vatandaşlarımızın ailelerine ve Rus halkına baş sağlığı dileyen Özerciyes, konuşmasında; "Yaşadığımız derin üzüntüden dolayı gecemizi, geçmiş dönem gecelerinden farklı olarak müziksiz yapıyoruz. Sözün bittiği noktadayız. Korkunun, şiddetin, geleceğimizi daha da belirsiz kıldığı bir atmosferde nefes almaya çalışıyoruz. Terör eylemleriyle hayatlarımızı karartanları, Türkiye`yi katliamlar ülkesine dönüştürenleri lanetliyoruz. Her gün yeni bir acıyla uyanmak istemiyoruz. Yaşamak istiyoruz. Çocuklarımızın neşeyle oyun oynadıkları bahar kokulu bir ülke, aydınlık bir gelecek istiyoruz. Bizler her daim barıştan, demokrasiden, özgürlüklerden, bilimden, çevreden, sanattan yana tutum aldık; mücadelemizden inatla vazgeçmedik. Yine vazgeçmeyeceğiz! Ülkemizde yaratılmak istenen kaos ortamına, savaş çığırtkanlıklarına, katliamlara, şiddete, baskılara karşı inadına yaşam demeye devam edeceğiz!" dedi.

Açış konuşmasının ardından söz alan TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz ise plaket alacak üyeleri kutladı ve "Bizler bilimsel bilgiyi insanlık yararına sunanlarız. Bu nedenle bizim odağımızda insan vardır, insan yaşamını kolaylaştırmak vardır. İnsanı, yaşamı, barışı severiz biz. Bu nedenle, bize ilkokul çağından bu yana verilen bilgileri toplum yararı için kullanırız. Ama ne yazık ki dünya bizim istediğimiz gibi dönmüyor. Son bir yılda yaşadığımız şeyleri havsalamız almıyor. Her şeye rağmen bir arada olmaya, dik durmaya, üretmeye devam edeceğiz " dedi.

‘Gece`de Odamız adına söz alan Oda Yönetim Kurulu Üyesi S. Melih Şahin; "Emeğin, mesleğin, geçmişin ve deneyimin takdir edilip hep birlikte onurlandırıldığı ‘Geleneksel Gece` dolayısıyla, aranızda geride bıraktığımız 60 yılı aşan tarihe tanıklık eden, yaşam güçlükleri içinde işinden, ailesinden zaman ayırarak Odamızı bugüne taşıyanlar; meslekte 25, 40, 50 ve 60. yıl onurluğunu alacaklar var. Oda Yönetim Kurulu olarak; bütün ağabeylerimiz ve meslektaşlarımızı emeklerinden dolayı yürekten kutluyor, hepinizi var gücümüzle alkışlıyoruz. Bu anlamlı gece dolayısıyla, daha güçlü bir Oda, daha güçlü bir TMMOB ve üreten, sanayileşen, hakça bölüşen, huzur ve refah içindeki bir Türkiye yürüyüşümüzde hepimize başarılar diliyor; saygılar, sevgiler sunuyorum. " şeklinde konuştu.


TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz`ın gerçekleştirdiği konuşmanın ardından, meslekte 25, 40, 50 ve 60. yıllarını dolduran üyelere plaketleri takdim edildi. Odamız Ankara Şubesi ‘Geleneksel Gece`sine, mesleklerine yıllarca emek vermiş üyeler onuruna düzenlenen ‘Gece Yemeği` ile devam edildi.

Güncellenme Zamanı: 27.12.2016 12:09:50
Güncellenme Zamanı: 27.12.2016 12:09:25
Güncellenme Zamanı: 27.12.2016 12:10:09

Tüm Haberler »

23.12.2016 tarihinden itibaren 619 defa okunmuştur.

 
SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2018 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri