ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

20 Şubat 2018 Salı    

EİM-MEDAK MİEM PBK
ŞUBE GİRİŞ SAYFASI

 KMO BURSA ŞUBESİ BAŞKANI ARKADAŞIMIZ ALİ ULUŞAHİN TEKRAR ARAMIZDA

    Yayına Giriş Tarihi: 23.11.2016  Güncellenme Zamanı: 23.11.2016 17:29:54  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 23.11.2016 17:22:13

Kimya Mühendisleri Odası(KMO) Bursa Şubesi Başkanı Ali Uluşahin, Emniyette ifade verme işleminden sonra bu sabah Bursa Adliyesi`ne çıkarıldı. Ali Uluşahin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 Uluşahin`in serbest bırakılmasının ardından BAOB Ortak Toplantı Salonu`nda TMMOB Bursa İl Koordinasyon Kurulu tarafından, Bursa`daki demokratik kitle örgütlerinin de katıldığı basın açıklaması yapıldı.

 

Ortak açıklama Makina Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı İbrahim Mart tarafından okundu.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından darbe ve darbecilerle ilgisi olmayan ilerici, demokrat kesimler de hedeflenerek muhalif avı yürütüldüğünü ifade eden Mart,  "Kimya Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı ve Bursa Akademik Odalar Dönem Sözcüsü Ali Uluşahin,  sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek, "darbe girişimini övdüğü ve Cumhurbaşkanı`na hakaret ettiği" iddiasıyla dün sabah "FETÖ soruşturması" kapsamında gözaltına alınmış,  Kimya Mühendisleri Odası Bursa Şubemizde polislerce arama yapılmış ve suçlamaya ilişkin herhangi bir şeyin bulunmadığı yönünde tutanak tutulmuştur" dedi.

Uluşahin hakkında 5 gün avukat kısıtlaması getirildiğini ve tepkiler üzerine kısıtlılık kararı kaldırılıp, Uluşahin gece avukatlarıyla birlikte emniyette ifade vererek, bu sabah adliyeye sevk edilen Uluşahin, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldığını söyleyen Mart, "TMMOB ve bağlı odalarımızın herhangi bir suçla ilişkilendirilebilecek hiçbir faaliyetin olmadığı ve olamayacağını ifade ettik. Kamu Kurumu niteliğindeki meslek odalarımızın, polis tarafından herhangi bir sebeple aranması olağan değildir, kabul edilemez" ifadelerini kullandı.

Mart açıklamaya şöyle devam etti:

"Geldiğimiz nokta, hükümete muhalif olan tüm güçlerin bertarafı projesidir, sindirmedir, yıldırmadır. Hiçbir muhalif sese tahammül dahi edemeyen egemen güçlerin, iktidarın imkânlarını kullanarak kendisi gibi düşünmeyenleri sindirme politikaları asla kabul edilemez.

Siyasi iktidar kendilerinden farklı düşünen her kesimden insanlardan yeni suçlular yaratmaya çalışıyor, onurlu insanları kendi hatalarına ortak etmeye çalışıyor. Bu akıldışı uygulama asla kabul edilemez.

Her zaman darbelere ve dikta rejimlerine karşı duran TMMOB üyesi meslektaşlarımıza ve ilerici, demokrat yurttaşlarımıza yönelik bu tutumlara bir son verilmelidir.

Bizler, yani demokrasiye, laikliğe, Atatürk devrimlerine inanan kişiler için yapılan bu baskılar bizi sindirmeyecek ve yürüdüğümüz yoldan alıkoyamayacaktır.

Zorlukları sıkıntıları dayanışma ile aşacağımıza olan inancımız bir kat daha arttı. Arkadaşımıza geçmiş olsun diyor, bizler birlikte mücadele ve dayanışmanın gücüne inanarak tüm demokratik kitle örgütlerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz"

İbrahim Mart`ın ardından konuşan Kimya Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Ali Uluşahin, TMMOB ve bağlı odaların herhangi bir terör suçlamasıyla yan yana gelemeyeceğini, kimden nereden gelirse gelsin tüm darbelere karşı olduklarını  belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Dünden bu güne yaşananların beni üzmesini, yıpratmasını düşünenlere, yıldıracağını düşünenlere bir tane cevabımız olsun, bu dayanışma böyle sürdüğü sürece, bu baskılar bize kamçı olup, bu dayanışma da bizi mutlu eder ancak.

Biz yapılmaya çalışılanı biliyoruz, biz benim üzerimden ya da yarın başka bir arkadaşımız üzerinden örgütlü mücadelenin, Bursa muhalefetinin test edilmeye çalışıldığını biliyoruz. Buradaki herkes biliyor ki en olmadık yerden denediler, bizi elbette ki hiçbir terör örgütüyle eşleştiremezler ancak FETÖ`ye PDY`ye hiç ilişkilendiremezler. Biz olsak olsak onların yandaşlarının ve kendilerinin karşılarında durup demokrasi mücadelesi vermeye devam ederiz. Çünkü nerden gelirse gelsin darbelerin, bu yapılanmanın karşısında olduğumuzu defalarca dillendirdik.  Çünkü bizler daima demokrasi, barış mücadelesi verdik, emeğin, emekçinin yanında olduk ve mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Bursa muhalefetine saldırmak öyle basit bir iş değildir, Bursa muhalefetini kimse test etmeye kalkmasın, Bursa muhalefeti hep birlikte faşizmin, bu saldırıların karşısında dimdik durmaya devam edecektir".

Uluşahin bu süreçte onu yalnız bırakmayan TMMOB ve bağlı odalara, Bursa`daki demokratik muhalefete, Bursa Barosu avukatlarına teşekkür ederek birlikte mücadelenin önemine vurgu yaptı. 

Güncellenme Zamanı: 23.11.2016 17:26:01
Güncellenme Zamanı: 23.11.2016 17:26:25
Güncellenme Zamanı: 23.11.2016 17:27:04

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »

23.11.2016 tarihinden itibaren 521 defa okunmuştur.

 

ŞUBE İÇERİĞİ

ÇEVRE ANALİZLERİ YETERLİLİK BELGESİ
BİLGİ EDİNME BAŞVURUSU
SIKÇA SORULAN SORULAR
 

TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI BURSA ŞUBE
BAOB YERLEŞKESİ ODUNLUK MAH. AKADEMİ CAD. NO:8 A1 BLOK KAT:2-3 16130 NİLÜFER - BURSA
TEL: (+90) 224 4536200   FAKS: (+90) 224 4536212
e-POSTA:

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2018 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri