ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

02 Mart 2024 Cumartesi    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 CADI AVINA SON! MEHMET SARICA ARKADAŞIMIZ DERHAL GÖREVİNE İADE EDİLMELİDİR

    Yayına Giriş Tarihi: 08.11.2016  Güncellenme Zamanı: 08.11.2016 09:39:22  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

 

Bilindiği üzere 15 Temmuz darbe girişiminin ardından darbe ve darbecilerle ilgisi olmayan ilerici, demokrat kesimler de hedeflenerek adeta bir cadı avı yürütülmektedir. Bu durumun meslektaşlarımıza yansıdığı son örnek, TMMOB‘nin önceki dönem Denizli İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliği görevini yapmış olan, Odamız üyesi ve halen Odamızın Denizli Şubesi Yönetim Kurulu Sekreteri Mehmet Sarıca arkadaşımızın, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından keyfi bir şekilde açığa alınmış olmasıdır.

Üst Birliğimiz Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Odamız dâhil bağlı 24 Oda, Anayasanın 135. Maddesi ve 6235 sayılı Yasa uyarınca faaliyet yürüten, kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları olarak kamu tüzel kişiliğine haizdir. Anayasada ve yasamızda da ifade edildiği üzere TMMOB ve Odalarımızın kuruluş amaç ve görevleri; meslektaşlarımızın ve mesleğin haklarının korunması, geliştirilmesi, üyelerinin hak ve çıkarlarının korunması, çalışma alanlarının disipline edilmesi, geliştirilmesi; ülkemizin kalkınması ve gelişmesi yönünde her türlü çabayı göstermek şeklinde özetlenebilir. Üye ve yöneticilerimiz, bu çerçevede mesleki-toplumsal görev ve sorumluluk üstlenmektedir. Mehmet Sarıca arkadaşımız da bu çerçevede Denizli TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliği görevinde bulunmuş ve Odamızın Denizli Şube Yönetim Kurulu Sekreterliği görevini başarıyla yürüten, ilerici, demokrat bir arkadaşımızdır.

Her daim darbelere ve dikta rejimlerine karşı duran Odamız ve TMMOB üyesi meslektaşlarımıza yönelik cadı avına bir son verilmesi ve Mehmet Sarıca arkadaşımızın görevine iade edilmesi gerekmektedir.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası olarak, Mehmet Sarıca arkadaşımız ve Denizli Şubemiz ile dayanışma içinde olduğumuzu kamuoyuna duyuruyor, hukukun üstünlüğü ilkesinin uygulanmasını istiyor, yanlış ve mesnetsiz açığa almanın durdurulmasını ve kendisinin derhal görevine iade edilmesini istiyoruz.

Ali Ekber Çakar

TMMOB Makina Mühendisleri Odası

Oda Başkanı

Tüm Basın Açıklamaları »

08.11.2016 tarihinden itibaren 1275 defa okunmuştur.

 

ODAMIZ

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2024 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri