ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

18 Nisan 2024 Perşembe    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 TERÖRÜ LANETLİYORUZ

    Yayına Giriş Tarihi: 29.06.2016  Güncellenme Zamanı: 01.07.2016 09:09:16  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

 

Dün akşam İstanbul Atatürk Havalimanında yine bir terör eylemi ve yine bir katliam yaşandı. Şu ana kadar açıklanan resmi bilgilere göre 36 insanımız yaşamını kaybetmiş, 147 insanımız yaralanmıştır. Yaşamlarını kaybedenlerin aileleri ve yakınlarına baş sağlığı, bütün yaralılara acil şifalar diliyor, duyarlı kamuoyunun acılarını paylaşıyoruz.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası olarak, insanımızı ve ülkemizi hedef alan bu terör eylemini de nefretle kınıyor, lanetliyoruz. 

Türkiye, ne yazık ki, Gezi Parkı Direnişi ve son bir yıldan bu yana katliamlar ülkesi haline getirilmiştir. İstanbul`daki bu sonuncu olayın, bir yıl içindeki onuncu toplu katliam olması düşündürücüdür.  

Ülkeyi yönetenler, çok açık ki halkımızın ve ülkemizi ziyaret edenlerin esenlik ve can güvenliğini sağlayamamaktadır. Halkın can güvenliğini sağlamanın yolu, yaşamlarını kaybeden insanlar için taziye mesajları yayınlamak, yaralılara şifa dilemek, basmakalıp demeçler vermek ve cenaze törenlerinde boy göstermek değildir.

Türkiye`yi ve bölgeyi bir savaş alanı olarak görmek, mezhepçi politikalar izlemek, şeriatçı terör örgütleri arasında "iyi-kötü" ayrımı yapmak doğru bir politika ve çıkar yol değildir. Ölümlerin olmadığı, hiç kimsenin burnunun kanamadığı bir ülkede yaşamak hepimizin hakkıdır ve bu husus siyasi iktidarın sorumlulukları arasındadır.

Halkımızı acı, belirsizlik, korku ve kitlesel pasifikasyona esir edecek, insana değer vermeyen, Türkiye`yi daha büyük bir kan gölüne çevirecek çok tehlikeli bir gidiş söz konusudur. Bu gidişe bir son verilmeli, emeğin, insanın, demokrasinin sesi yükseltilmelidir.

Odamız, teröre, kan sevicilerine, emek, demokrasi, laiklik ve barış düşmanlarına karşı mücadeleye kararlılıkla devam edecektir.

Ali Ekber Çakar

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Başkanı

Tüm Basın Açıklamaları »

29.06.2016 tarihinden itibaren 1256 defa okunmuştur.

 

ODAMIZ

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2024 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri