ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

28 Şubat 2024 Çarşamba    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 ŞUBE GENEL KURULLARIMIZ, DEMOKRASİ ŞÖLENİ ATMOSFERİNDE YAPILDI VE "AKP İKTİDARINA HAYIR" DENİLDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 19.01.2016  Güncellenme Zamanı: 20.01.2016 09:16:15  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

TMMOB Makina Mühendisleri Odası‘nın (MMO) 18 Şubesine bağlı 81 ili kapsayan örgütlülüğü, 16-17 Ocak‘ta genel kurullarını ve genel kurul seçimlerini yaptı.

Şube genel kurullarımız, birlikte üretme, birlikte karar alma, birlikte yönetmeilkemizin somutlandığı bir atmosferde yapıldı ve antidemokratik iktidara karşı bilimin, tekniğin, aydınlanmanın, kamucu yaklaşımların birer yanıtı oldu. Genel kurullarımız, birer demokrasi şöleni olarak gerçekleşti, birlik ve dayanışma kürsüleri oldu.  

Odamızın temel gücü olan örgütlü üyelerimiz, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Trabzon, Zonguldak Şubelerimizin genel kurullarında, 2014-2015 dönemi Şube çalışmalarını değerlendirdi. Ayrıca iktidarın Anayasa ve yasalara aykırı bir şekilde TMMOB ve Odamıza yönelik yaptığı mevzuat düzenlemeleri ile TMMOB Yasası değişikliği girişimleri değerlendirildi. Siyasi iktidarın kamu idari yapısını, kamu hizmetlerini ve kamusal mesleki denetimler ile TMMOB‘yi bir bütün olarak neoliberal çerçevede dönüştürme çabalarına karşı çıkan Odamızın direnişçi çizgisi, şube genel kurullarında bir kez daha onaylandı, rantçı ve baskıcı iktidara hayır denildi.

Şube genel kurul seçimlerinde yenilenen yeni yönetim kurullarının çalışma programı taslakları da benimsendi. Ülke, kamu, toplum yararına oluşan bilimsel teknik mesleki birikimimizin yeni dönem Oda-Şube çalışmalarına yansıtılması için verimli tartışmalar yapıldı.

Gene kurul seçimlerine demokrat, çağdaş, katılımcı mühendisler vb. liste adları ile katılan ilerici, demokrat, antiemperyalist, toplumcu belirlenimlere sahip mühendisler, ülke genelinde yapılan genel kurul seçimlerinde başarılı olmuş, yeniden yönetimlere gelmiş, Odamız ve TMMOB‘nin geleneksel çizgisinin sürdürüleceğini göstermişlerdir. Bu sonucun alınmasında emek ve katkısı bulunan bütün sorumlu, örgütlü üyelerimize kamuoyu önünde teşekkür ediyor, kutluyoruz.

Makina Mühendisleri Odası örgütlülüğü, Mart ayındaki Oda genel kuruluna ve onun ardından yapılacak olan TMMOB genel kuruluna, Şube-Oda genel kurullarından aldığı güçle, ülke, kamu, halk yararlarını esas alan demokratik, bağımsız çizgisini güçlendirmiş olarak katılacaktır.

Yaşasın MMO Örgütlülüğü! Yaşasın TMMOB Örgütlülüğü!

Ali Ekber Çakar

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Başkanı

 

Tüm Basın Açıklamaları »

19.01.2016 tarihinden itibaren 1225 defa okunmuştur.

 

ODAMIZ

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2024 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri