ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

14 Ağustos 2022 Pazar    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 ARTIK YETER! SAVAŞI, ŞİDDETİ, KATLİAMLARI DURDURUN, SİLAHLARI SUSTURUN!

    Yayına Giriş Tarihi: 09.09.2015  Güncellenme Zamanı: 09.09.2015 00:34:47  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Siyasi iktidar 7 Haziran seçimlerinden itibaren Türkiye‘yi büyük bir gerilim ve şiddet ortamına sokmuş; "çözüm süreci"ni bitirerek, yüzlerce ölü, binlerce yaralı yanı sıra, bombalanmış, kurşunlanmış, yanmış, yıkılmış, köyler, ilçeler ve kentlerden oluşan bir Güneydoğu tablosunun yeniden oluşmasına neden olmuştur.

Seçim-iktidar-saltanat hesapları üzerine kurgulanan savaş politikaları ve PKK saldırıları sonucu ülkemiz bir kan gölü haline gelmiştir. Son Dağlıca ve Iğdır katliamları bu sürecin bir parçası olarak yaşanmış, ülkemiz tekrar acılar, ölümler ve kışkırtmalarla yüz yüze kalmıştır. 

TMMOB Makina Mühendisleri Odası olarak, bu süreçteki tüm saldırıları kınıyor; yaşamını kaybeden ve yaralanan kardeşlerimiz ile yakınlarının acısını yürekten paylaşıyor, aileleri, yakınları ve duyarlı kamuoyuna başsağlığı diliyoruz.

Odamız, TMMOB çatısı altında, emperyalizme, faşizme, gericiliğe, halkların birbirine kırdırılmasına karşı çıkmaya; eşit, özgür, laik, bir arada yaşamın hâkim kılınacağı demokratik bir Türkiye mücadelesine devam edecek; savaş tamtamlarına karşı her zaman barışın yanında yer alacaktır.

Ali Ekber Çakar

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Başkanı

Tüm Basın Açıklamaları »

09.09.2015 tarihinden itibaren 904 defa okunmuştur.

 

ODAMIZ

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2022 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri