ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

26 Ocak 2022 Çarşamba    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 HDP‘YE YÖNELİK SALDIRILAR, SEÇİMLERE, SEÇİM GÜVENLİĞİ VE DEMOKRASİYE YAPILMIŞTIR

    Yayına Giriş Tarihi: 05.06.2015  Güncellenme Zamanı: 08.06.2015 10:26:50  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

HDP‘nin 100‘den fazla bina ve seçim bürosuna yapılan saldırılara son günlerde Bingöl‘de HDP aracını kullanan Hamdullah Öğe‘nin 30 kurşunla öldürülmesi; Erzurum mitingine saldırılması ve HDP aracını kullanan Aydın Taşkesen‘in araçla birlikte yakılması girişimi ile dün Diyarbakır mitinginin başlamasından az önce yapılan bombalı saldırı eklendi. Diyarbakır‘daki olayda, akşam saatleri itibarıyla en az iki kişinin öldüğü ve yüzlerce yaralının bulunduğu bilgisi kamuoyuna yansımıştır.

Bu saldırılar, HDP nezdinde seçimlere, seçim güvenliğine ve demokrasiye karşı yapılmıştır. Seçimden iki gün önce yapılan Diyarbakır saldırısı, seçimler üzerine düşen gölgenin son halkası ve bundan sonra gerek seçimlerde gerekse seçim sonrası oluşması istenen provokatif, güvensiz ortamın ipucu olmuştur.

Kendisine karşı gelişen siyasal, toplumsal muhalefete şiddet ve kara çalma yöntemlerine başvuran AKP iktidarı bu olayların gerçek sorumlusudur. İktidarı elden bırakmamak için içte ve dışta provokasyon ve savaş girişimlerinde bulunan siyasi iktidarın tehlikeli oyunlarına karşı emek ve demokrasi güçleri uyanık olmalı, demokrasi hep birlikte savunulmalıdır.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu olarak seçimler ve demokrasi üzerindeki kara gölgelerin yansıması olan bu saldırıları kınıyor, ölen ve yaralanan yurttaşların aileleri ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Ali Ekber Çakar

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Başkanı

Tüm Basın Açıklamaları »

05.06.2015 tarihinden itibaren 1127 defa okunmuştur.

 

ODAMIZ

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2022 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri