ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

26 Mayıs 2022 Perşembe    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 İKTİDARIN BASKILARI BİZLERİ YILDIRAMAYACAK

    Yayına Giriş Tarihi: 02.06.2014  Güncellenme Zamanı: 02.06.2014 10:34:28  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

31 Mayıs Cumartesi ve 1 Haziran Pazar günü, geçen yıl aynı tarihlerde başlayan halk hareketinin yıldönümünde iktidarın polisi yine tomaları, gaz ve ses bombaları, silahları ve copları ile Türkiye‘nin dört bir tarafında halka saldırdı, çok sayıda insan yaralandı, çok sayıda insan gözaltına alındı, kitlelerin anayasal demokratik haklarını kullanmaları engellendi.

1 Haziran 2013 tarihinde Ankara Kızılay‘da polis tarafından başından vurulan Ethem Sarısülük kardişemizi anmak için toplanan kitle, daha yürüyüş başlamadan aynı polis terörüne maruz kalmış ve ilk olarak DİSK, KESK, TMMOB, TTB pankartını tutan Odamızın Yönetim Kurulu Sekreteri Ercüment Şahin Çervatoğlu ile Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Rıza Özbek ve Onur Naci Karahalı keyfi bir şekilde gözaltına alınmış, daha sonra da çok sayıda gözaltı yapılmıştır.

Erdoğan-AKP iktidarının şiddet ve teröre dayalı olarak ayakta kalmaya çalıştığı bilinmektedir. Ancak yine bilinmektedir ki emek örgütleri, mesleki demokratik kitle örgütleri ve bütün örgütlenmeler halkın yanında saf tutarak direnmeye devam etmektedir, edecektir. Bu bütünün bir parçası olan Odamız, siyasi iktidarın anti-demokratik uygulamalarını, uyguladığı halk düşmanı politikalar ile şiddet ve terörünü kınamaktadır.

Hiçbir güç ve zorbalık bizi eşit, özgür, demokratik Türkiye mücadelemizden alıkoyamayacak, yıldıramayacaktır. MMO örgütlülüğü, bütün örgütlü üye ve yöneticileriyle, ülkemizin, halkımızın çıkarlarının yanında, iktidarın zorbalıklarına, sömürü ve rant politikalarına karşı kararlılıkla direnmeye, tüm muhalif güçlerin birlikte mücadelesinin içinde yer almaya devam edecektir.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu


Tüm Basın Açıklamaları »

02.06.2014 tarihinden itibaren 1497 defa okunmuştur.

 

ODAMIZ

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2022 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri