ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

26 Mayıs 2022 Perşembe    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 ŞUBE GENEL KURULLARIMIZ, DEMOKRASİ ŞÖLENİ ATMOSFERİNDE YAPILDI, “AKP İKTİDARINA HAYIR” DENİLDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 23.01.2014  Güncellenme Zamanı: 23.01.2014 15:24:24  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 23.01.2014 15:24:14

TMMOB Makina Mühendisleri Odası’nın (MMO) 18 Şubesine bağlı 81 ili kapsayan örgütlülüğü, 18–19 Ocak’ta genel kurullarını ve genel kurul seçimlerini yaptı.

Şube genel kurullarımız, "birlikte üretme, birlikte karar alma, birlikte yönetme" ilkemizin somutlandığı demokrasi şölenleri olarak gerçekleşti. Şube genel kurullarımız, bilimi ve tekniği dışlayan AKP iktidarına karşı bilimin, tekniğin, aydınlanmanın, kamucu yaklaşımların birer yanıtı oldu. Genel kurullarımız, antidemokratik AKP iktidarına karşı birer demokrasi şöleni olarak gerçekleşti, birlik ve dayanışma kürsüleri oldu.

Odamızın temel gücü olan örgütlü üyelerimiz, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Trabzon, Zonguldak Şubelerimizin genel kurullarında, 2012–2014 dönemi Şube çalışmaları ile iktidarın Anayasa ve yasalara aykırı bir şekilde TMMOB ve Odamıza yönelik yaptığı mevzuat düzenlemelerini değerlendirdi.

AKP iktidarının bütün kamu idari yapısını, kamu hizmetlerini ve kamusal mesleki denetimler ile TMMOB`yi neoliberal çerçevede bir bütün olarak dönüştürme çabalarına karşı çıkan Odamızın direnişçi çizgisi, şube genel kurullarında bir kez daha coşkuyla onaylandı, "rantçı ve baskıcı AKP iktidarına hayır" denildi.

Şube genel kurul seçimlerinde yenilenen yeni yönetim kurullarının çalışma programı taslakları benimsendi. Oda-Şube çalışmalarında ülke, kamu, toplum yararına oluşan bilimsel teknik mesleki birikimin yeni dönem çalışmalarına yansıtılması için verimli tartışmalar yapıldı.

Gene kurul seçimlerine demokrat, çağdaş, katılımcı mühendisler vb. liste adları ile katılan ilerici, demokrat, antiemperyalist, toplumcu belirlenimlere sahip mühendisler, ülke genelinde yapılan genel kurul seçimlerinde başarılı olmuş, yeniden yönetimlere gelmiş, Odamız ve TMMOB`nin geleneksel çizgisinin sürdürüleceğini göstermişlerdir. Yurt genelinde demokrat, çağdaş, katılımcı mühendislerin yönetiminde olduğu Odamız bünyesindeki bütün ilerici eğilimler, ülke, kamu, toplum, meslek ve meslektaş çıkarları doğrultusunda birlik ve dayanışma ruhu içinde davranmış, Odamız ve TMMOB`ye yönelik rantçı hesap ve girişimleri bir kez daha bozmayı başarmıştır. Bu sonuçların alınmasında çeşitli düzeylerde emek ve katkısı bulunan bütün sorumlu üyelerimize kamuoyu önünde teşekkür ediyor, kutluyoruz.

Makina Mühendisleri Odası örgütlülüğü, Nisan ayındaki Oda genel kuruluna ve onun ardından yapılacak olan TMMOB genel kuruluna, Şube-Oda genel kurullarından aldığı güçle, ülke, kamu, halk yararlarını esas alan demokratik, bağımsız çizgisini güçlendirmiş olarak katılacaktır.

Yaşasın MMO Örgütlülüğü!
Yaşasın TMMOB Örgütlülüğü!


TMMOB Makina Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu

Tüm Basın Açıklamaları »

23.01.2014 tarihinden itibaren 1745 defa okunmuştur.

 

ODAMIZ

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2022 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri