ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

26 Mayıs 2022 Perşembe    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI YÜZÜNCÜ YIL HALKI, ODTÜ REKTÖRLÜĞÜ VE ÖĞRENCİLERİ İLE DAYANIŞMA İÇİNDEDİR

    Yayına Giriş Tarihi: 22.10.2013  Güncellenme Zamanı: 22.10.2013 13:41:37  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 22.10.2013 13:04:15

AKP iktidarı ve onun yönetim zihniyetinin temsilcilerinden Melih Gökçek yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi, bilindiği üzere, yol yapımı, başbakanlık sarayı ve çeşitli inşaatlarla mahvettiği Atatürk Orman Çiftliğinden sonra Yüzüncü Yıl-ODTܒde yol yapımı gerekçesiyle binlerce ağacı kesmektedir.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası
Yüzüncü Yıl Halkı, ODTÜ Rektörlüğü ve Öğrencileri ile Dayanışma İçindedir

AKP iktidarı ve onun yönetim zihniyetinin temsilcilerinden Melih Gökçek yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi, bilindiği üzere, yol yapımı, başbakanlık sarayı ve çeşitli inşaatlarla mahvettiği Atatürk Orman Çiftliğinden sonra Yüzüncü Yıl-ODTÜ`de yol yapımı gerekçesiyle binlerce ağacı kesmektedir. Tamamen hukuk dışı olan, mahalle ve üniversitenin yerleşik doğal dokusunu bozacak bu uygulamaya dur diyen halk ve ODTÜ öğrencilerine yönelik sürekli olarak polis terörü estirilmektedir. Her yönü ile hukuk dışılığın ve zorbalığın örneklerinin sergilendiği Yüzüncü Yıl-ODTÜ`de bir buçuk aydır estirilen terör sonucu Yüzüncü Yıl Mahallesi, ODTÜ kampusu ve yurtları sürekli olarak gaz bombardımanı altındadır.

Her yıl merkezi bütçenin dörtte biri oranında yakıt gideri olan ülkemizde trafik sorununu gerçekte çözülemez hale getiren, ulaşım ve kent politikalarını rant eksenli, yeni kentsel-çevresel sorunlar doğuracak tarzda belirleyen iktidar, hukuku tamamen ayaklar altına almıştır. Halk, ODTÜ Rektörlüğü, ODTÜ öğrencileri ve ilgili Odalarımızın tamamen haklı hukuki itirazlarını dinlemeyen, hukuki süreçleri devre dışı bırakan iktidar ve onun büyükşehir belediye başkanı suç işlemektedir.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası olarak, ülkemiz ve kentlerimizin geleceğini karartan AKP iktidarı ve Ankara büyükşehir belediyesinin zorbalıklarını kınıyor, ona karşı direnen Yüzüncü Yıl halkı, ODTÜ Rektörlüğü ve öğrencilerini selamlıyoruz.

Odamız, Yüzüncü Yıl Mahallesi halkı, ODTÜ Rektörlüğü ve ODTÜ öğrencileri ile tam dayanışma içindedir.


Ali Ekber Çakar
TMMOB Makina Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu Başkanı

Tüm Basın Açıklamaları »

22.10.2013 tarihinden itibaren 1811 defa okunmuştur.

 

ODAMIZ

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2022 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri