ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

26 Mayıs 2022 Perşembe    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİNDE ÖĞRENCİLERE YÖNELİK SALDIRILARI KINAMAKTADIR

    Yayına Giriş Tarihi: 13.03.2013  Güncellenme Zamanı: 13.03.2013 09:21:33  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde "katkı payı" adı altında yemek fiyatlarına yapılan artışı bir haftadır protesto ederek yemekhaneden yemeyen öğrencilerin kendi aralarında dayanışma amacıyla hazırladıkları yiyeceklerin dağıtımı, kameralarca da tespit edildiği üzere, özel güvenlik görevlilerince engellenmiş, yiyeceklerine el konulmuş,  öğrenciler tartaklanmış ve gözaltına alınmışlardır.

Mezuniyetleri sonrasında Odalarımızın üyeleri, yöneticileri olacak öğrencilerin haklı tepki ve dayanışma etkinliklerinin şiddet ile karşılık görmesini, üniversitelerde polisin yerine geçen özel güvenlik güçlerince gerçekleştirilen bu saldırıyı kınıyoruz.

Üniversite yönetimi haklı tepkileri bulunan ve kendi öğrenim mekânlarında şiddete maruz kalan öğrencilere değil, öğrencilere saldıran sorumlu güvenlik amirleri hakkında bir an önce idari bir soruşturma açmalıdır.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası, Türkiye`nin aydınlık geleceği olan öğrenci gençlik ve gelecekte Odaların yönetimlerinde yer alacak öğrenci üyelerinin ve diğer tüm öğrencilerin yanındadır, dayanışma içindedir.

Oda Yönetim Kurulumuz, 12 Eylül ve onun ürünü olan YÖK`ün faşizan uygulamalarını bugün daha da kökleştiren, üniversiteleri ticarethaneye, öğrencileri soyulacak müşteri konumuna sokan, öğrenim hakkını engelleyen, akademik, demokratik özgürlükleri hiçe sayan, öğrenci gençlik üzerindeki bütün anti-demokratik uygulama ve baskıları kınamaktadır.

Ercüment. Ş. ÇERVATOĞLU
TMMOB Makina Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu Sekreteri

Tüm Basın Açıklamaları »

13.03.2013 tarihinden itibaren 1757 defa okunmuştur.

 

ODAMIZ

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2022 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri