ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

23 Temmuz 2017 Pazar    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 RESİM VE FOTOĞRAF YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

    Yayına Giriş Tarihi: 28.02.2013  Güncellenme Zamanı: 28.02.2013 14:56:19  Yayınlayan Birim: ANTALYA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 28.02.2013 13:14:34

Hava Kalitesi Yaşam Kalitesi Kampanyamız çerçevesinde düzenlenen Havamız Temiz, Geleceğimiz Parlak konulu resim yarışması ile Hava Kirliliğini Çekme Fotoğraf Çek konulu fotoğraf yarışmasının ödül ve sergi töreni gerçekleşti.

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şubesi‘nin ‘Hava Kalitesi Yaşam Kalitesi‘ kampanyası kapsamında düzenlenen ‘Hava Kirliliği Çekme Fotoğraf Çek‘ yarışması ile ‘Havamız Temiz Geleceğim Parlak‘ adlı resim yarışmasında dereceye girenler, MMO Kültür ve Kongre Salonu`nda gerçekleştirilen törenle ödüllerini aldı.

Ödül törenine Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, İl Emniyet Müdür Yardımcısı İhsan Yılmaz, Antalya Meslek Odaları İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Vahap Tuncer, OSB Bölge Müdürü Hüseyin Demirtaş, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile davetliler katıldı.

"Temiz hava soluyana kadar sürdüreceğiz"

Törenin açılış konuşmasında Şube Başkanı Hüseyin Barut, oda olarak hava kirliliği ile ilgili mücadelesinin 6 yıldır sürdüğünü belirtti. Barut, hava kirliliğini çözmenin en önemli noktasının kamuoyu bilinci oluşturmak olduğundan yola çıktıklarını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: "Çocuklarımıza yönelik resim yarışması, yetişkinler için de fotoğraf yarışması düzenledik. Yarışmalarımıza katılan tüm öğrencilerimize, katılımcılara, destekte bulunan velilerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Kampanyamızın başından sonuna en önemli destekçisi olan basın ve yayın kuruluşlarına, turizmden sanayiye, sağlıktan eğitime çok sayıda sivil toplum örgütlerine, yerel yönetimlere, şükranlarımı sunuyorum. Çalışmalarımız devam edecek. Antalya`da kış aylarında temiz hava soluyana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz".

"Temiz hava sağlıklı insan demek"

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ise,MMO`nun hava kirliliği ile ilgili çalışmaları çok uzun yıllara dayandığını söyleyerek, "Bu kampanyaya destek veren herkese teşekkür ediyorum. Hava kirliliği ile ilgili mücadele temiz hava soluyana kadar devam etmelidir. Resim yarışmaları ve fotoğraf yarışmalarının da süreklilik kazanmasını diliyorum.  Hava kalitesi yaşam kalitesi demek temiz hava sağlıklı insan demek… bu amaçla herkesin çaba göstermesini istiyorum" diye konuştu.

DHA`ya iki ödül

Hava Kirliliği Çekme Fotoğraf Çek Yarışması`nda Doğan Haber Ajansı (DHA) Muhabiri Emre Baylan birinci olurken, ikinciliği amatör fotoğrafçı Emel Altay, üçüncülüğe ise DHA Muhabiri İbrahim Laleli seçildi. Baylan‘ın ödülünü Şube Başkanı Hüseyin Barut verirken,  birinciliği, Antalya semalarını kaplayan sis ve dumanı gösteren gece fotoğrafı kazandırırken, Laleli‘ye üçüncülüğü ise Konyaaltı Sahili‘nden hava kirliliğini gösteren gündüz fotoğrafı getirdi..

Minik eller hava kirliliğini çizdi

İki kategoride düzenlenen Havamız Temiz Geleceğimiz Parlak konulu resim yarışmasının 6- 11 yaş kategorisinde birinciliğe Hacı Hafize Saygan 2 İlkokulu 3A sınıfı öğrencisi Zehra Siva Şimşek, ikinciliğe Kültür İlköğretim Okulu 4A sınıfı öğrencisi Narin Tutku Doker, üçüncülüğe AKEV Koleji 3A sınıfı öğrencisi Selin Orhun layık görüldü. 12- 14 yaş kategorisinde ise birinciliği Ilıca Köy Ortaokulu 8‘inci sınıf öğrencisi Sedef Demir, ikinciliği Kaş Ova Beldesi Ova Ortaokulu 8A sınıfı öğrencisi Gamze Eryıldırım, üçüncülüğü de Dr. Cavit Ünver Ortaokulu 6‘ncı sınıf öğrencisi Tevfik Can Kılıç aldı.

 

 

Güncellenme Zamanı: 28.02.2013 13:15:40
Güncellenme Zamanı: 28.02.2013 13:16:20
Güncellenme Zamanı: 28.02.2013 13:17:54

Antalya Şube Kaynaklı Haberler »

28.02.2013 tarihinden itibaren 2255 defa okunmuştur.

 

ŞUBE İÇERİĞİ

ÇEVRE ANALİZLERİ YETERLİLİK BELGESİ
BİLGİ EDİNME BAŞVURUSU
SIKÇA SORULAN SORULAR
 

TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI ANTALYA ŞUBE
ŞİRİNYALI MAHALLESİ SİNANOĞLU CADDESİ NO: 74 ANTALYA - ANTALYA
TEL: (+90) 242 3171184   FAKS: (+90) 242 3162002
e-POSTA:

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2017 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri