ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

30 Mayıs 2024 Perşembe    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 8 EKİM TMMOB MİTİNGİ İÇİN TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE AÇIK ÇAĞRI

    Yayına Giriş Tarihi: 14.09.2005  Güncellenme Zamanı: 10.10.2008 14:54:05  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 08.10.2008 16:45:41

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı,"8 Ekim 2005 TMMOB Mitingi" için TMMOB örgütlülüğüne açık çağrı yaptı.


Sözümüzü birlikte söylemek için 8 Ekim 2005 Cumartesi günü hep birlikte Ankara‘da TMMOB Mitingi‘ndeyiz.

8 EKİM TMMOB MİTİNGİ İÇİN TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE AÇIK ÇAĞRI

 

Sevgili Arkadaşlar,


TMMOB Yönetim Kurulu, örgüt içi tartışmaları tamamlandıktan sonra, nedenlerini de belirterek 8 Ekim 2005 Cumartesi günü Ankara‘da TMMOB MİTİNGİ yapılmasına karar aldı.


TMMOB Yüksek Onur ve Yüksek Denetleme Kurulu Üyesi Arkadaşlarım,


8 Ekim‘de Ankara‘da TMMOB Yönetim Kurulu Üyeleri olarak bizler, sizlerle TMMOB pankartı altında buluşuyoruz. TMMOB Mitingi, üyelerimizin ve meslek alanlarımızın sorunlarını kamu oyu önüne taşımanın yanısıra, örgütsel sorunlarımızı da dile getirmenin bir aracı olacaktır. Bildiğiniz gibi, Yönetim Kurulumuzun oluşumundan sonra kamuoyuna yaptığımız ilk açıklamada "TMMOB‘nin onurlu yürüyüşü ve dik duruşu devam ediyor, devam edecek" demiştik. İşte bu miting, bu onurlu yürüyüşün ve dik duruşun bir parçasıdır. Birlikte üretme, birlikte karar alma ve birlikte yönetme anlayışımızın gereği örgütümüzün en üst organlarının üyeleri olarak, bu miting ancak; o gün, omuz omuza, kolkola birlikte olmamızla anlam kazanacaktır.


TMMOB Genel Kurul Delegesi Arkadaşlarım,


Oybirliği ile kamu oyuna duyurulmasına karar aldığımız "TMMOB 38. Genel Kurul Sonuç Bildirisi"nde hep birlikte şunları da söylemiştik: "50 yıllık deneyim ve bilgi birikimimiz ışığında günümüzün yüklü gündemi ve sorunları değerlendirildiğinde; mesleki, demokratik, kitle örgütü olmanın sorumluluğuyla hareket ederek çağdaş, bağımsız, demokratik ve sanayileşen bir Türkiye özlemiyle, üyelerimizin sorunlarının toplumun sorunlarından ayrılamayacağı bilinciyle, halktan ve emekten yana tavır alan, bu doğrultuda politikalar üreten ve mücadele veren bir TMMOB‘ne üyelerimiz ve halkımızın ihtiyacı devam etmektedir. TMMOB toplumsal muhalefetin odağında yer alarak yürüyüşüne devam edecektir". İşte, TMMOB Genel Kurulu‘nda temsil ettiğimiz arkadaşlarımız adına, şimdi gene hep birlikte 8 Ekim‘de Ankara‘da olacağız. Bizleri TMMOB Yönetim Kurulu üyeliğine seçen ve bizlere böylesi onurlu bir görevi veren siz Genel Kurul delegesi arkadaşlarımız, biliyoruz o gün de bizlerle birlikte olacaksınız. "Ya hep beraber, ya hiç birimiz" sözü sizin mitingte bulunmanızla gerçek anlamını bulacaktır, biz bunu biliyoruz.


Oda Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Arkadaşlarım,


Üyelerimizin sorunlarını kamuoyu gündemine taşımak için, meslek alanlarımız ile ilgili ülke gerçeklerini anlatmak için, insanca ve barış içinde bir arada yaşama taleplerimizi ortaya koymak için, bu güne dek söylediklerimizi bir kez de hep birlikte söylemek için, keyifli bir yürüyüşe başladık. Yürüyüşümüzü 8 Ekim‘de Ankara‘da tamamlayacağız. Hepimiz biliyoruz: Bu yürüyüşün ve mitingimizin TMMOB‘ye yakışır bir şekilde gerçekleşmesi; ancak sizin buna inanmanız, çaba göstermeniz ve katkı vermeniz ile mümkündür. Biz biliyoruz: 8 Ekim‘de Odalarımızın Yönetim Kurulu Başkanları ve Oda Yöneticilerimiz; Oda pankartlarının altında ve kendilerini yönetime taşıyan Oda delegeleri ile, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ile, İl ilçe temsilciliklerinde görev yapan arkadaşları ile, Oda Denetleme ve Onur Kurulları üyeleri ile, Oda çalışanları ile ve tabii örgütleyebildikleri üyeleri ile birlikte TMMOB mitingine katılacaklardır. Biz biliyoruz: Odalarımızda 8 Ekim‘e dek, "TMMOB Mitingine dair bilgisi olmayan" bir üye kalmayacaktır. Biz biliyoruz: Miting kararını almamızda kolaylaştırıcı rol oynayan Oda Yöneticilerimiz, o gün "coşkulu ve yoğun katılım"ı sağlayacak çabayı göstereceklerdir. Her yerde son söz olarak söylediğimiz, "Örgütlü üyesi olmayan Şube, Şubesi olmayan Oda, Odası olmayan TMMOB neye yarar?" sözü, şimdi hepimiz tarafından söylenmek durumundadır: "Oda pankartı açılmamış, açılamamış; Oda yöneticisi katılmamış, katılamamış bir TMMOB Mitingi neye yarar?"


Şube Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Arkadaşlarım,


Üyelerimizin, meslektaşlarımızın "Oda bana ne veriyor ki, ben odaya geleyim." sözüne en çok muhatap olan sevgili arkadaşlarım. TMMOB Yönetim Kurulu, örgütümüze ve üyelerimize şimdi bir teklifte bulunuyor: Sözümüzü söylemek için, değişik yerlerde dile getirdiğimiz sorunlarımızı bir kez daha hep birlikte söylemek için, "Haydi! 8 Ekim‘de Ankara‘ya, TMMOB mitingine". Üyelerimize söyleyelim: "Sen yoksan, bir eksik kalırız." diyelim. Onlar bizim ne demek istediğimizi anlarlar. Biz biliyoruz: TMMOB‘nin sesi sizlerin çabaları ile gürleşir. Haydi göreve.


Sevgili Üyelerimiz, Sevgili meslektaşlarımız;


Sözümüzü birlikte söylemek için 8 Ekim 2005 Cumartesi günü hep birlikte Ankara‘da TMMOB Mitingi‘ndeyiz.


Saygı ve sevgilerimle.


Mehmet Soğancı

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

 

Tüm Basın Açıklamaları »

14.09.2005 tarihinden itibaren 2517 defa okunmuştur.

 

ODAMIZ

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2024 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri