ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

28 Şubat 2024 Çarşamba    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 ULUSAL İKLİMLENDİRME KONGRESİ VE FUARI-İKLİM 2011

TARİH: 18.11.2011 - 20.11.2011
YER: CAM PİRAMİT SABANCI KONGRE VE FUAR MERKEZİ

Haberler

ULUSAL İKLİMLENDİRME KONGRESİ VE FUARI SONUÇ BİLDİRGESİ

 

— 27.12.2011

 

İKLİM KONGRESİ BİLDİRİLER

 

— 25.11.2011

 

BİLDİRİLER

18-20 KASIM TARİHLERİNDE DÜZENLENECEK ULUSAL İKLİMLENDİRME KONGRESİ (İKLİM 2011)`İN 3. DÜZENLEME KURULU TOPLANTISI MMO ANTALYA ŞUBE TOPLANTI SALONU`NDA YAPILDI.

 

— 10.11.2011

 

3. DÜZENLEME KURULU TOPLANTISI 29 EKİM 2011 TARİHİNDE DÜZENLENDİ.

İKLİMLENDİRME KONGRESİ BROŞÜRÜ

 

— 10.11.2011

 

İKLİMLENDİRME KONGRESİ BROŞÜRÜ

DELEGE KATILIMI İÇİN FORMU DOLDURUP BİZE GÖNDEREBİLİRSİNİZ.

 

— 05.10.2011

 

DELEGE KATILIM FORMU EKTEDİR

Tüm  »

Genel Bilgiler

 

ULUSAL İKLİMLENDİRME KONGRESİ VE FUARI -İKLİM 2011‘E DAVETLİSİNİZ!

 

 

TMMOB Makina Mühendisleri Odası adına, Antalya Şubesi tarafından gerçekleştirilecek olan İKLİM 2011 Ulusal İklimlendirme Kongresi ile eş zamanlı olarak Sodex Antalya 2011-Uluslararası Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma ve Güneş Enerji Sistemleri Fuarı düzenlenecektir. Oda-Üniversite-Sanayi-Proje Müellİfi-Uygulayıcı-Yatırımcı-İşletmeci ve kullanıcıları bir araya getirerek, teknolojik yeniliklerin ve çağdaş uygulamaların ülkemize kazandırılmasının yanı sıra henüz uygulamaya geçmemiş teknolojilerin aktarılması, geliştirilmesi ve yaygın biçimde kullanıma sunulması ve halkın bilgilendirilmesi amaçlanmıştır. Ülkemizde; turizm, inşaat, otomotiv, tarım, sağlık, vb. birçok alanda yoğun olarak kullanılan iklimlendirme sistemleri hakkında konunun tüm boyutlarıyla incelenmesi ve tartışılması için ilgili kesimleri bir araya getirecektir.

İklimlendirmenin tanımı, sistem ve teknolojileri, projelendirilmesi, uygulanması ve uygulamadaki aksaklıklar ile bunların giderilmesi, işletilmeleri ve bu süreçte kullanımı zorunlu bakım teknolojileri ve sistemleri ile ilgili bilgisayar yazılımları irdelenecektir.

Kongre kapsamında, kurs ve atölye çalışmaları düzenlenerek model uygulamalar gerçekleştirilecek, yeni bilgi ve deneyime sahip, konusunda uzman kişilerin aktaracağı bilgilerle kongrenin içeriği daha da zenginleştirilecektir. Düzenlenecek panel ile de; iklimlendirme sistemleri alanında uygulanan politikalar ile uygulanan politikaların ekonomiye yansımaları tartışılacaktır.

Kongrede sunulan bildiriler ile yapılan panel sonucu ortaya çıkan görüş ve öneriler bir sonuç bildirisi ile kamuoyuna duyurulacaktır.

İklim 2011 akademisyenlerce yapılan çalışmalar ve şirketlerce yapılan arge çalışmalarının bilimsel sonuçlarının kongre katılımcıları ve kamuoyu ile paylaşılması içeriklidir.

Yapılan bilimsel çalışmaların toplumla paylaşılması ile aynı yönde tekrar çalışma yapılarak mevcut çalışma sonuçlarından, bilime, topluma, ülkeye fayda sağlanacaktır.

Kongrenin hedef kitlesi;ısıtma-soğutma havalandırma alanında çalışma yapan meslek odaları, üniversiteler, proje müellifleri, uygulayıcılar, yatırımcılar, işletmeci ve kullanıcılardır.

Isıtma-soğutma sektöründeki bilgiler, bildiriler şeklinde aktarılacağından bu çalışmaların sonuçları yeni bilimsel çalışmalara ışık tutacaktır. Bu toplantıdan alınan bilgiler yeni bilimsel üretim yöntemleri denenerek otomotiv, endüstriyel alan ve özellikle Antalya bölgesindeki otel işletmecileri daha ekonomik ve verimli işletme imkanlarına kavuşacaklardır. Bu sonucun da milli ekonomiye fayda sağlayacağı düşünülmektedir.

 

İklimlendirme sistemleri ile ilgilenen tüm mühendislerimiz, sektör temsilcileri, öğretim üyeleri turizmciler ile tüm halkımızı İklim 2011‘de görmekten mutluluk duyacağız.

 

 

                                                                                                                       Saygılarımızla


 
 
 

Destekleyenler

 
 
  
 

Kroki


 
 

ETKİNLİK İÇERİĞİ

 
ULUSAL İKLİMLENDİRME KONGRESİ VE FUARI-İKLİM 2011
II. ULUSAL İKLİMLENDİRME KONGRESİ
I. ULUSAL İKLİMLENDİRME KONGRESİ

ETKİNLİKLER

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2024 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri