ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

18 Nisan 2024 Perşembe    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 RÜZGAR ENERJİSİ VE RÜZGAR TÜRBİNLERİ YEREL SEMPOZYUMU

TARİH: 11.03.2011 - 12.03.2011
YER: 11 MART 2011 GÖNEN 12 MART 2011 BANDIRMA

Haberler

Sempozyum Bildiri Özetleri Hakkında

 

— 22.10.2010

 

Sempozyum Bildiri Özetlerinin gönderim tarihi 5 Kasım 2010'a kadar uzatılmıştır.

Genel Bilgiler

Ülkemizde var olan enerji kaynaklarımızın büyüyen enerji talebini karşılamakta yetersiz kalması dışa bağımlılık dışa bağımlılık düzeyinin her geçen gün daha da artmasına neden olmaktadır. Yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının değerlendirilmesi ve yapılan çalışmalara hız verilmesi bu açıdan son derece önemlidir. Bu bağlamda, rüzgar enerjisi potansiyeli ile Avrupa‘da ilk sıralarda yer alan ülkemiz ve özellikle yerleşim alanları dışında 8,04 m/s ile en yüksek yıllık ortalama hıza sahip yöremizdeki gelişmelerin, bilgi ve deneyimlerin paylaşılacağı ‘RÜZGAR ENERJİSİ ve RÜZGAR TÜRBİNLERİ YEREL SEMPOZYUMU‘ gerçekleştirilecektir.

Sempozyumun temel amacı; Türkiye enerji politikalarının belirlenmesinde yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının araştırılması, teknolojilerinin geliştirilmesi ve kullanılması konusunda uzman kişilerin birikimlerini sunabileceği, tartışabileceği, çözüm önerileri üretebileceği bir platform oluşturmaktır. Aynı zamanda bu çalışmalarda ortaya çıkan sonuçlardan hareketle söz konusu süreç ve uygulanan politikalara ilişkin öneriler  geliştirirerek ülke ve toplum yararı doğrultusunda üyelerimiz ve kamuoyu ile paylaşmaktır.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubelerince 11-12 Mart 2011 tarihinde ‘RÜZGAR ENERJİSİ ve RÜZGAR TÜRBİNLERİ YEREL SEMPOZYUMU‘ Bandırma ve Gönen‘de düzenlenecektir.

Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Bandırma İlçe Temsilciliği sekreteryalığında yürütülecek çalışmalara katkı koymaya ve destek vermeye davet  ediyoruz.

 

 


 
 
 

Destekleyenler

 
 
  
 
 

ETKİNLİK İÇERİĞİ

 
RÜZGAR ENERJİSİ VE RÜZGAR TÜRBİNLERİ YEREL SEMPOZYUMU

ETKİNLİKLER

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2024 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri