ANA SAYFA İLETİŞİM BİLGİLERİ BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI E-POSTA GİRİŞİ ÜYE GİRİŞİ TMMOB
eski.mmo.org.tr ENGLISH
AKM ML MK EKM

17 Temmuz 2018 Salı    

EİM-MEDAK MİEM PBK

 11. OTOMOTİV SEMPOZYUMU 'KALIPÇILIK VE TASARIM'

TARİH: 08.05.2009 - 09.05.2009
YER: TÜYAP - BURSA

Haberler

XI. OTOMOTİV SEMPOZYUMU "KALIPÇILIK VE TASARIM" SONUÇ BİLDİRGESİ AÇIKLANDI

 

— 10.09.2009

 

TMMOB Makina Mühendisleri Odası’nca 1984 yılından bu yana çeyrek asırdır düzenlenen 10 ayrı sempozyumun ardından, 8–9 Mayıs 2009 tarihlerinde Bursa TÜYAP Fuar Merkezinde gerçekleştirilen 11. Otomotiv Sempozyumu, kapitalizmin yaşadığı en büyük krizlerden birinin ortasında toplanmıştır.

Genel Bilgiler

1984 yılında gerçekleştirilen I. Otomotiv ve Yan Sanayi Sempozyumu "TMMOB Makina Mühendisleri Odası, Türkiye Sanayinin yapısı içinde önemli bir paya sahip olan bu sanayi dalının ekonomik ve teknik sorunlarını tartışmaya açmayı amaçladı" tümcesiyle başlamaktadır. Onuncusu ve sonuncusu 2007 yılında gerçekleştirilen tüm sempozyumların genel amacı sektöre "ışık tutmak" olmuştur. Otomotiv sanayi özellikle 2000 sonrası ulaştığı hacimle Türkiye'deki "dinamiklerin" fark edilmesiyle gelişme göstermiş ve "lokomotif" sektör olarak adlandırılır hale gelmiştir. Otomotiv sanayi, demir-çelik, petro kimya, lastik-plastik, elektrik, elektronik, boya, dokuma, cam, bakım-onarım, finans-pazarlama-sigorta gibi sektörlerle yakın ilişki içinde olup, dünya çapındaki etkinliği ve hacmi dikkate alındığında, teknolojik gelişmelerin de sürükleyicisi konumundadır. Bu nedenle otomotiv endüstrisi bugün olduğu gibi gelecekte de ülke ekonomisi ve teknolojik gelişim için önemini korumaya devam edecektir.

Tam da bu nokta da, sektör ayakta durma amaçlı yenilikçi düşünceler ve uygulamalarının arayışı içindedir. Teknoloji geliştirme Ar-Ge faaliyetlerinin, sektörün güçlü yanları dikkate alınarak kulanımı artık daha da önem kazanmaktadır. Daha önceki etkinliklerin sonuç bildirgelerine de yansıdığı üzere bu etkinliğin ana teması "Kalıpçılık ve Tasarım" olarak belirlenmiş olup, konu özelinde, ülkemizdeki durum yansıtılarak, yaşanan sorunlar ve olası çözüm önerilerinin ortaya konulduğu bir tartışma ortamı oluşturulması hedeflenmektedir.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası, sektörde bilgi ve deneyimli üye, uzman, yönetici ve bilim adamlarına ulaşarak, onların katılım ve katkıları ile 11. Otomotiv Sempozyumu‘nu 8-9 Mayıs 2009 tarihinde Bursa‘da gerçekleştirecektir.
 
 
 

Destekleyenler

 
 
  
 

Kroki


 
 

ETKİNLİK İÇERİĞİ

 
13. Otomotiv ve Üretim Teknolojileri Sempozyumu
12. Otomotiv ve Üretim Teknolojileri Sempozyumu
11. OTOMOTİV SEMPOZYUMU 'KALIPÇILIK VE TASARIM'
X. OTOMOTİV VE YAN SANAYİ SEMPOZYUMU
IX. OTOMOTİV VE YAN SANAYİ SEMPOZYUMU
VIII. OTOMOTİV VE YAN SANAYİ SEMPOZYUMU
VII. OTOMOTİV VE YAN SANAYİ SEMPOZYUMU
VI. OTOMOTİV VE YAN SANAYİ SEMPOZYUMU

ETKİNLİKLER

SAYFA ÜSTÜ
ÖNCEKİ SAYFA

COPYRIGHT © 2018 TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTİYET CADDESİ No:19 KAT:6-7-8 KIZILAY / ANKARA
TEL: 0850 495 0 666   FAKS:(+90) 312 417 86 21
E-POSTA:

Key İnternet Hizmetleri